Ryba gigant na haczyku. Tym razem to wędkarz walczył o życie [WIDEO]

Wojciech Kozicki
09.04.2018  11:35
Rekordowy jesiotr i połów ryb w USA
Rekordowy jesiotr i połów ryb w USA Fot: Youtube.com/ScubaCuda

Olbrzym zaatakował. Mężczyźni byli pewni, że ich utopi.

Steve Carrol pochodzi z Caldwell w Idaho (USA). Stał się gwiazdą wędkarstwa po tym jak 31 marca stoczył walkę z gigantyczną rybą. Moczył kija w Snake River, gdy nagle jego haczyk w paszczę chwycił 2,5-metrowy jesiotr.

Pływaliśmy po rzece i szukaliśmy ryb za pomocą mojej nowej sondy. Zobaczyłem, że pod nami pływają jesiotry. Nagle coś złapałem, a żyłka dosłownie krzyczała podczas kręcenie kołowrotkiem. To było istne szaleństwo – relacjonował Carrol. (spokesman.com)

Jak podaje dailymail.co.uk, nie tylko ryba walczyła o życie. Caroll był w niewielkiej łódce, 130-kilogramowy olbrzym wiele razy o mało jej nie zatopił uderzając w nią ogonem. Wędkarz jednak się nie poddał.

ZOBACZ TEŻ: Największy sum w Polsce. Zdjęcie trafiło do sieci

Rekordowa ryba. Połów jesiotra 

Pojedynek z jesiotrem trwał godzinę, ale skończył się pokonaniem bestii. Amerykanin nagrał wszystko kamerą GoPro. Wideo trafiło do internetu.

Gdy tylko jesiotr wyskoczył z wody, byłem pewny, że pociągnie nas na dno – powiedział partner Carolla Bryce Thompson. (spokesman.com)

Carrol i Thompson nie zamierzali łamać prawa stanowego. Sprawdzili wymiary ryby i wypuścili ją na wolność. Co ciekawe, było to samica. Nie wiadomo jednak jaką zastosowali przynętę.

W Polsce również wędkarze biją rekordy i łapią ryby, które nie mieszczą się do podbieraka. W 2017 roku z Wisły wyłowiono rekordowego suma. Miał ponad 2 metry długości. Ryba skończyła marnie.

ZOBACZ TEŻ: Złapali suma giganta. W żołądku miał swastykę i ludzkie kości

Walka z gigantyczną rybą:

Zagłosuj

Czy łowisz ryby?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze