Supertajfun Trami nadciąga. Szokujące zdjęcia z kosmosu

Wojciech Kozicki
26.09.2018  14:10
supertajfun Trami - zdjęcie z kosmosu
supertajfun Trami - zdjęcie z kosmosu Fot: Twitter.com/Alexander Gerst

Gigantyczny kataklizm. "Jest nie do zatrzymania".

Supertajfun Trami. Kataklizm zbliża się do Azji, Tajwan i Japonia są w niebezpieczeństwie. Jest gigantyczny, co potwierdzają zdjęcia z kosmosu. Wykonał je Alexander Gerst z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

ZOBACZ TEŻ: W Europie wybuchnie wulkan. Kontynent będzie sparaliżowany

Kataklizmy i tajfuny w Azji

Japonia jeszcze nie otrząsnęła się po przejściu poprzedniego kataklizmu (tajfun Jebi) i powodziach. Azję nawiedziły też tajfuny Shanshan, Soulik i Mangkhut. Trami prawdopodobie uderzy w ląd 30 września. Jak podaje CNN.com, najbardziej zagrożony jest archipelag Riukiu.

To wygląda, jakby ktoś wyciągnął gigantyczny korek. Uważajcie na siebie. Ten supertajfun jest nie do zatrzymania – napisał w mediach społecznościowych Alexander Gerst.

Supertajfun Trami

Trami jeszcze tydzień temu określany był jako burza tropikalna. Dotarł jednak nad Morze Filipińskie i przybrał na sile. Jak podaje gazeta.pl, osiąga w porywach ponad 300 kilometrów na godzinę i ma 5. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Może nie tylko niszczyć budynki, ale także wywołać powodzie. Są szanse, że prędkość wiatru spadnie do ok. 200 kilometrów na godzinę.

Jest nadzieja, że klęska żywiołowa ominie Japonię. Trami może zmienić kierunek i ruszyć na północny Pacyfik.

ZOBACZ TEŻ: Huragan Florence. Kataklizm uderzył w USA

Przeczytaj więcej
Komentarze