Biedronka zrywa ze Świeżakami! Pieczarkę Piotrka i spółkę zastąpi nowy „gang”

Magdalena Kulej
21.08.2018  09:01
Świeżaki Słodziaki
Świeżaki Słodziaki Fot: Bartosz KRUPA/East News

Pluszowe warzywa odchodzą na emeryturę.

Sieć sklepów Biedronka postanowiła nieco odświeżyć jedną ze swoich najpopularniejszych akcji lojalnościowych, a Gang Świeżaków zastąpić zupełnie nową generacją pluszaków. Już wkrótce w dyskoncie ma pojawić się Gang Słodziaków – donosi portal Wiadomości Handlowe.

ZOBACZ TEŻ: Warszawę zaatakował Świeżak-Gigant. To pieczarka Piotrek 

Gang Słodziaków – jak wyglądają maskotki?

Tym razem klienci Biedronki nie będą starać się o pluszowe warzywa, a zwierzęta. Do wyboru ma być ich 6, m.in.  lis, jeż, sowa i królik. Ale to nie wszystko. Sieć przygotowała też kolorowe książki z opisem przygód Gangu Słodziaków. Książkę będzie można zakupić dodatkowo.

Gang Słodziaków – kiedy i jak zdobyć maskotkę?

Według nieoficjalnych ustaleń serwisu jeszcze w tym tygodniu Biedronka ma rozpocząć komunikowanie nowej kampanii. Z kolei zbieranie naklejek rozpocznie się w 27 sierpnia i potrwa kilkanaście tygodni.

Zasady akcji będą podobne do poprzednich. Klient będzie zbierać naklejki za zakupy, które następnie wymieni na wybranego Słodziaka. Tradycyjnie można będzie zdobyć dodatkowe naklejki. Te będą przyznawane za zakup warzyw i owoców, produktów partnerów akcji oraz za skorzystanie z karty lojalnościowej Moja Biedronka.

ZOBACZ TEŻ: Złamał prawo, by zdobyć Świeżaki. Może dostać wysoki wyrok  

Świeżaki, Słodziaki czy Lidlaki?

Jak wynika z badania "Brand Equity 2017" Nielsena, dzięki akcjom ze Świeżakami 40 procent ankietowanych odwiedzało sklepy Biedronka zdecydowanie częściej, a aż 83 procent respondentów oczekiwało od Biedronki kolejnych kampanii lojalnościowych. Na to długo nie trzeba było czekać. 

W ubiegłym roku na akcję Biedronki szybko odpowiedziała konkurencyjna sieć dyskontów Lidl, oferując klientom pluszowe Lidlaki. Czy tym razem Lidl ma zamiar odpowiedzieć na Gang Słodziaków? Czas pokaże.  

Zagłosuj

Świeżaki czy Lidlaki?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze