Szaleniec w wózku widłowym urządził masakrę na ulicy. Są ofiary [WIDEO]

Magdalena Kulej
02.07.2018  11:36
Szaleniec w wózku widłowym urządził masakrę na ulicy. Są ofiary [WIDEO]
Szaleniec w wózku widłowym urządził masakrę na ulicy. Są ofiary [WIDEO] Fot: youtube.com / 百科传媒

Niezrównoważony kierowca taranował wszystko na swojej drodze.

Kierowca wózka widłowego doprowadził do masakry na jednej z dróg publicznych w Yantai we wschodnich Chinach. Jak donosi Newsweek.com, do zdarzenia doszło o poranku 25 czerwca, a w wyniku szalonego rajdu ucierpiało ponad 10 osób.

Mężczyzna pojawił się nagle na ruchliwej ulicy i wywołał chaos. Wózkiem widłowym taranował wszystko, co spotkał na swojej drodze. Według wstępnych informacji, oprócz zniszczenia wielu samochodów, ranił przynajmniej 10 osób. 1 z przechodniów zginął na miejscu.

Przez długi czas był nie do zatrzymania. By go spacyfikować, jeden ze świadków zaczął rzucać w niego kamieniami. To jednak nie pomogło. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, użyli broni.

Śmiertelny rajd wózkiem widłowym 

Zgodnie z oświadczeniem policji w Yantai, decyzja o użyciu broni została podjęta z uwagi na bezpieczeństwo publiczne i niemożność powstrzymania kierowcy. 45-letni Wanga Zhihua został zastrzelony.

Lokale media donoszą, że mężczyzna razem z żoną otworzył niedawno własny serwis wózków widłowych. Nie wiadomo jednak, jaka była jego motywacja. Okoliczności zdarzenia wciąż są badane.

ZOBACZ TAKŻE: Rosjanin urządził sobie rajd na lotnisku w Kazaniu 

Przeczytaj więcej
Komentarze