Atak na niepełnosprawną w Szczecinie. Policja ma problem [WIDEO]

Wojciech Kozicki
20.07.2018  11:38
Szczecin komunikacja miejska tramwaje autobusy balbina niepełnosprawna
Szczecin komunikacja miejska tramwaje autobusy balbina niepełnosprawna Fot: Facebook.com/Pani Balbina, Youtube.com/blok rysunkowy

Transmitowali lincz na kobiecie w internecie.

Szczecin. Komunikacja miejska od kilku tygodni jest paraliżowana, tramwaje i autobusy niejednokrotnie miały zablokowany przejazd. Stoi za tym Bogumiła D. o pseudonimie „Balbina”. Twierdzi, że to zemsta za chamstwo motorniczych i kierowców. Pozostaje bezkarna, ponieważ jest niepełnosprawna i porusza się na wózku elektrycznym. Mieszkańcy Szczecina założyli nawet grupę na Facebooku, gdzie naradzają się, jak rozwiązać problem.

Ze względu na sytuację, która ma miejsce w ostatnim czasie, zdecydowaliśmy się skierować wniosek do sądu o przymusowe skierowanie pani do szpitala celem zdiagnozowania pod kątem choroby psychicznej – powiedział rzecznik miasta ds. społecznych Maciej Homis. (onet.pl)

W końcu niektórzy postanowili działać. We wtorek 18 lipca, gdy niepełnosprawna zablokowała tramwaj nr 8, otoczyła ją grupa osób. Jak podaje onet.pl, ktoś wyłączył jej nawet zasilanie w wózku. Padły wyzwiska i groźby, a wszystko było transmitowane w internecie. Na miejscu zjawiła się również policja. 

Jak podaje onet.pl, względem Bogumiły D. toczy się 5 postępowań karnych w szczecińskiej policji. Funkcjonariusze nie wiedzą co z nią zrobić, ponieważ boją się oskarżeń o gnębienie niepełnosprawnej. Problem ma również Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Balbina ma 2 mieszkania w Szczecinie, a jedno zajmuje nielegalnie. Nie można jednak eksmitować niepełnosprawnej.

ZOBACZ TEŻ: Niepełnosprawny żebrak gra w piłkę

Zagłosuj

Co zrobić z Balbiną ze Szczecina?

Liczba głosów:

Atak na niepełnosprawną w Szczecinie:

Przeczytaj więcej
Komentarze