Człowiek może przeżyć wpadnięcie do czarnej dziury. Zyskałby niezwykłą moc

Wojciech Kozicki
05.03.2018  15:55
Czarna dziura zdjęcie
Czarna dziura zdjęcie Fot: Pixabay.com

Naukowcy opublikowali zaskakujące wyniki badań.

Nic nie ucieknie z czarnych dziur, nawet światło. Są uważane za zjawisko unicestwiające wszelkie życie, kojarzące się z makabryczną śmiercią. Profesor Jean-Pierre Lasota w rozmowie z focus.pl określił je jako spłaszczone kule, do których można wpaść z każdej strony. Wewnątrz mają zapadającą się przestrzeń. 

Po wpadnięciu w czarną dziurę nie można zostać w miejscu. Wszystko leci ku środkowi, łącznie z samą przestrzenią. Kanadyjski fizyk William Unruh porównuje to do wodospadu - powiedział Lasota. (focus.pl)

Lasota twierdzi także, że siły działające wewnątrz czarnej dziury ściskałyby i rozciągały człowieka, aż rozerwałyby go na strzępy. Spadałby nie mogąc się zatrzymać. Rozbiłby się w końcu na tzw. „osobliwości”.

wewnątrz czarnej dziury
wewnątrz czarnej dziury Fot: Youtube.com/Unveiled

Podróż w czasie

Jak podaje indy100.com, badacze z Berkley University mają nową teorię, którą opisali na łamach „Physical Review Letters”. Okazuje się, że człowiek mógłby przeżyć wizytę w czarnej dziurze. Jednocześnie wymazałby swoją przeszłość i miałby przed sobą nieograniczoną liczbę przyszłości oraz życie wieczne.

Żaden astrofizyk nie wleci do czarnej dziury, by ją zbadać. To jedynie roważania matematyczne, ale mają pewne teoretyczne podstawy i są bardzo ciekawe - powiedział szef badaczy z Berkley fizyk Peter Hintz. (metro.co.uk)

Hintz uważa, że musiałoby dojść do „łagodnego” zanurzenia się w określonym typie czarnej dziury. Człowiek byłby wówczas zdolny złamać prawa fizyki.

Tak wyglądałoby wpadanie do czarnej dziury:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy chciałbyś wymazać swoją przeszłość?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze