Prezydent każe strzelać kobietom w waginy. "Wtedy są bezużyteczne"

Magdalena Barszczak
13.02.2018  15:53
 Szokujący rozkaz prezydenta. Każe strzelać kobietom w waginy
Szokujący rozkaz prezydenta. Każe strzelać kobietom w waginy Fot: East News

Szokujący rozkaz głowy państwa.

Prezydent Filipin po raz kolejny zszokował opinię publiczną. Polecił swoim żołnierzom, aby strzelając do kobiet rebeliantek, mierzyli w ich strefy intymne. Słowa Rodrigo Duterte, który słynie z mizoginistycznych żartów, wywołały powszechne oburzenie.

Jak donosi nytimes.com, głowa państwa przemawiała do żołnierzy na temat Nowej Armii Ludowej. Utworzona przez Komunistyczną Partię Filipin bojówka uważana jest za organizację terrorystyczną. Duterte polecił, by nie zabijać jej przedstawicielek, a celować w ich genitalia.

Powiedzcie żołnierzom, że jest nowy rozkaz od dowódcy. Nie zabijemy ich. Przestrzelimy tylko ich waginy. Wtedy będą bezużyteczne  – miał powiedzieć Duterte. (nytimes.com)

Prezydent każe strzelać kobietom w waginy
Prezydent każe strzelać kobietom w waginy Fot: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Myślnik zamiast waginy

Słowo "wagina" zostało jednak wymazane z oficjalnej transkrypcji wypowiedzi. Zastąpiono je myślnikami. Pod fragmentem przemówienia filipińskiego prezydenta widnieje adnotacja, że widownia zareagowała na uwagę gromkim śmiechem.

Członkini filipińskiego kongresu Emmi de Jesus ostro potępiła słowa Duterte, nazywając go niebezpiecznym macho-faszystą i uznała jego uwagę za przejaw mizoginii i faszyzmu.

Ostatnia paskudna uwaga prezydenta otwarcie zachęca do przemocy wobec kobiet i wynosi państwowy terroryzm przeciwko nim na zupełnie nowy poziom - napisała na Twitterze.

"Powinienem mieć pierwszeństwo"

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź prezydenta, który objął władzę w Filipinach w czerwcu 2016 roku. W 1989 roku, gdy Duterte był burmistrzem Davao, w mieście dokonano zbiorowego gwałtu i zabójstwa australijskiej misjonarki.

Byłem zły, że to się stało. Ale ona była taka piękna, że pomyślałem: jako burmistrz powinienem mieć pierwszeństwo. Co za strata - miał powiedzieć Duterte. (nytimes.com)

W maju 2017 z kolei filipiński prezydent obiecał wojskowym, że weźmie odpowiedzialność za ich napaści seksualne, jeśli do takowych dojdzie podczas stanu wojennego. Przekazał żołnierzom, że "mają prawo" zgwałcić trzy kobiety, nie ryzykując więzieniem.

Szokujący rozkaz prezydenta. Każe strzelać kobietom w waginy
Szokujący rozkaz prezydenta. Każe strzelać kobietom w waginy Fot: East News

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Co sądzisz o słowach głowy państwa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze