Wstrząsające cmentarzysko na plaży. „Bestia ze wschodu” wyrzuciła na brzeg miliony stworzeń

Magdalena Kulej
07.03.2018  09:52
Rozgwiazdy w Kent
Rozgwiazdy w Kent Fot: facebook.com / London Mudlark

Według świadków większość z nich była martwa.

Foki, ryby, homary i miliony innych morskich stworzeń zostały wyrzucone na brzeg w hrabstwie Yorkshire. To skutki sztormu Emma, który uderzył na początku marca razem z szalejącym mrozem znanym na Wyspach jako „Bestia ze Wschodu”.

Jak podaje independent.co.uk, na plażę schodzą się okoliczni mieszkańcy. Próbują ratować stworzenia, które dają oznaki życia. Jednym z nich jest rybak Jack Sanderson, który scenę opisał jako strefę wojny i totalny chaos.

Tu była dosłownie każda forma morskiego życia: aksamitne kraby, homary, dorsze, węgorze, małże… - wymieniał rybak. (independent.co.uk)

Przerażające. Powiedziałbym, że 80-90 procent homarów była martwa. Widziałem coś takiego trzeci raz w ciągu 30 lat – powiedział. (independent.co.uk)

Siła wiatru osiągała nawet do 9 stopni w skali Beauforta. Porywom towarzyszyły ponad 6-metrowe fale, a siarczysty mróz doprowadził do spadku temperatury wody o 2 stopnie w ciągu zaledwie jednego dnia.

Dlatego wszystko wylądowało na plaży. I dalej ląduje. Każda kolejna fala wyrzuca na brzeg następne stworzenia – opowiadał Sanderson. (independent.co.uk)

Równie wstrząsające „wysypisko” widzieli mieszkańcy Kent w południowo-wschodniej Anglii. Lokalne media opisują je jako armageddon i zagładę rozgwiazd. To one niemal w całości pokryły rozległe plaże hrabstwa.

Zobacz przerażające skutki sztormu Emma:

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Przeczytaj więcej
Komentarze