Skandal w kościele. Ukrzyżował szturmowca z „Gwiezdnych wojen”

Wojciech Kozicki
15.03.2018  12:39
Gwiezdne wojny w kościele
Gwiezdne wojny w kościele Fot: Facebook.com/Uniting Church Sketty

Zaskakujący cel akcji.

Wielu twierdzi, że Kościół powinien pozostać w tradycyjnej i konserwatywnej formie. Nie brakuje jednak osób, które marzą, aby stał się bardziej liberalny i poszedł z duchem czasu. Ci pierwsi zapewne przeżyli szok, gdy zobaczyli kto znalazł się na krzyżu w londyńskim kościele w ramach ekspozycji „Stacje drogi krzyżowej”.

Jak podaje theartnewspaper.com, w świątyni (St Stephen Walbrook Church) pojawił się ukrzyżowany szturmowiec z „Gwiezdnych wojen”. Autorem tego pomysłu jest uliczny artysta Ryan Callahan. Działa także pod pseudonimem RYCA.

Szczytny cel

Szturmowiec wywołał oburzenie jeszcze przed otwarciem wystawy. Pojawiły się skargi oraz żądania zdjęcia żołnierza Imperium z obiektu chrześcijańskiego kultu. Proboszcz Jonathan Evens broni jednak wizji artystycznej. Jego zdaniem porusza temat istnienia Boga w kosmosie.

Okazało się, że wystawa ma szczytny cel. W 2003 roku zaginął Tom Moore. Postać z uniwersum "Gwiezdnych wojen" miała zwrócić uwagę na akcję Missing Tom i zbiórkę funduszy na jego odnalezienie.

Kościół zdecydował o przeniesieniu kontrowersyjnego elementu wystawy w mniej widoczne miejsce. Rzecznik diecezji oświadczył, że wystawa pozostanie w świątyni, ale jej "jeden element" zniknie, ponieważ zakłóca spokój wiernych.

szturmowiec gwiezdne wojny

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy oburzają cię "Gwiezdne wojny" w kościele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze