Rydzyk otrzymał kolejną dotację. Zaskakujący cel

Wojciech Kozicki
22.06.2018  10:03
tadeusz rydzyk pieniądze majątek
tadeusz rydzyk pieniądze majątek Fot: East News/ Jozef Ostrowka/REPORTER

Wiele osób zapewne się tego po nim nie spodziewało.

Tadeusz Rydzyk (Lux Veritatis, Radio Maryja, geotermia) na brak pieniędzy narzekać nie może. Jeszcze niedawno głośno było o tym, że dostanie od państwa 100 milionów złotych na budowę muzeum Jana Pawła II, a dodatkowo otrzymał samochody od bezdomnego. Teraz otrzymał 146 tys. złotych. Redemptoryście prezent zafundowali samorząd miasta Szczecinek i tamtejszy starosta.

Dotacje i darowizny dla Rydzyka

Pieniądze nie trafią jednak do kieszeni zakonnika z Torunia. Otrzymała je jego Fundacja „Nasza Przyszłość”, która pomaga uczniom lokalnej szkoły. Jak podaje WP.pl, ufunduje dzieciom zajęcia pływackie, różne działania edukacyjne oraz stypendia. Fundacja krzewi również kulturę katolicką.

To nie pierwszy raz, gdy Szczecinek przekazuje pieniądze fundacji Tadeusza Rydzyka. Dotacje do tej pory sięgały kilku tysięcy złotych. Jednak w 2018 roku od 1 stycznia do 30 kwietnia na koncie fundacji zanotowano 15 wpłat, które w sumie wyniosły 146 tys. złotych.

ZOBACZ TEŻ: Wiadomo, co Rydzyk naprawdę ma w garażu

Cele Fundacji to działalności na rzecz nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania, w tym na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przede wszystkim w zakresie rozbudowy bazy lokalnej, wyposażenia technicznego, aparatury i księgozbioru naukowego, zapewnienia odbywania specjalistycznych praktyk studenckich, zintensyfikowania badań naukowych, zwiększenia możliwości kontaktów zagranicznych oraz prenumeraty czasopism naukowych wydawanych w kraju i za granicą; promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, w szczególności  poprzez upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w polskich środkach komunikowani się oraz współpracę z zagranicznymi centrami kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – można przeczytać na stronie internetowej Fundacji "Nasza przyszłość".

Na stronie Fundacji można znaleźć także informacje o zadaniach publicznych realizowanych w 2018 roku ze środków 1% podatku PIT. Są to m.in. warsztaty dziennikarskie „Zrozumieć media”, teatr studencki „Scena Młodych”, warsztaty dla młodzieży „Nowe widnokręgi”, stypendia artystyczne, konkurs patriotyczny „Ukryci wśród cieni”.

Jak podaje WP.pl, wybór liceum w Szczecinku nie jest przypadkowy. Rydzyk uczył tam kiedyś katechezy. Zasłynął wieszaniem krzyży w salach, co nie podobało się Milicji Obywatelskiej i Służbie Bezpieczeństwa.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz dusił i uderzył dziecko podczas chrztu

Zagłosuj

Co sądzisz o działalności Tadeusza Rydzyka?

Liczba głosów:

Kim naprawdę jest Tadeusz Rydzyk?

Przeczytaj więcej
Komentarze