Rydzyk dostanie od państwa 100 milionów na budowę. "By Polska była silna"

Wojciech Kozicki
13.06.2018  13:39
tadeusz rydzyk fundacja dotacja muzeum
tadeusz rydzyk fundacja dotacja muzeum Fot: East News/Wojciech Strozyk/REPORTER

To jednak nie koniec "prezentów" z budżetu państwa.

Ojciec Tadeusz Rydzyk już w 2017 roku zapowiedział, że zbuduje Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Jego celem jest przedstawienie historii Polski zgodnie z naukami Jana Pawła II”. Skąd jednak wziąć pieniądze na sfinansowanie tego projektu? Odpowiedź jest prosta: od podatników.

Tadeusz Rydzyk i Fundacja Lux Veritatis

Jak podaje polsatnews, powołując się na tygodnik „Nie”, z pomocą przyszedł minister kultury Piotr Gliński. Redemptorysta z Torunia dostanie 100 milionów złotych. W sieci pojawiła się projekt umowy. Wynika z niej, że Fundacja Lux Veritatis dostanie pieniądze na Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II do 2020 roku.

Obiekt stanie na działce pomiędzy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Kosztowała Rydzyka jedynie niewiele ponad 100 tys. złotych. Fundacja Lux Veritatis otrzymała na nią 85-procentową bonifikatę.

ZOBACZ TEŻ: Polski duchowny, emerytura i pałac za miliony

Trzeba myśleć o młodzieży, o dzieciach. Chcemy uczyć, właściwie formować dzieci i młodzież, by Polska była silna Bogiem, by Polacy kochali własną ojczyznę. Pracujemy nad tym już parę lat. Chcemy zacząć jak najszybciej. Trzeba się spieszyć, obyśmy za dwa lata to muzeum otwarli –powiedział w 2017 roku ojciec Tadeusz Rydzyk. (polsatnews.pl).

Polsatnews.pl podaje, że na tym „prezenty” od państwa się nie kończą. W kolejnych latach szef Radia Maryja otrzyma kwoty 11,5 miliona złotych, 40, 5 miliona złotych i 48 miliona złotych. Daje to w sumie kolejne 100 milionów złotych. Strona dlugwdziecznosci.pl podaje, że ojciec Rydzyk otrzymał od obecnego rządu już 94 303 528 złotych z publicznych pieniędzy.

ZOBACZ TEŻ: Oto co ma Rydzyk w garażu. Będziecie zaskoczeni

Zagłosuj

Czy wierzysz, że bezdomny dał Rydzykowi samochody?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze