Prokuratura sprawdza Rydzyka. Fundacja Lux Veritatis i dane o wydatkach

Wojciech Kozicki
24.09.2018  10:12
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk Fot: East News/Maciej Luczniewski/REPORTER

Fundacja nie chce ujawnić danych finansowych.

Tadeusz Rydzyk i fundacja Lux Veritatis mogą mieć kłopoty. Jak donosi radiozet.pl, Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyła zażalenie i chce zbadania wydatków finansowych fundacji. Żąda wyjaśnienia, dlaczego Lux Veritatis nie chciała udostępnić informacji o swoich finansach. Sprawą zajmie się prokuratura.

ZOBACZ TEŻ: Co ma Rydzyk w garażu? Majątek Lux Veritatis

Tadeusz Rydzyk  - dotacje, pieniądze, muzeum

Sieć Obywatelska ma wątpliwości co do milionowych dotacji od państwa, które otrzymał szef Radia Maryja i jego fundacja od m.in. MON i MSZ. Mogło to być nawet 1,6 miliona złotych. Watchdog uważa, że związane z tym informacje powinny być jawne.

Radio Zet przypomina, że w kwietniu 2017 roku fundacja z Torunia odmówiła ujawniania informacji o swoich finansach. Wówczas Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola nie wszczęła w tej sprawie postępowania i uznała, że Lux Veritatis nie musi ujawniać danych o swoich wydatkach. Być może teraz finansowe tajemnice zostaną ujawnione.

Tadeusz Rydzyk i Lux Veritatis budzą ostatnio spore kontrowersje. Jak niedawno pisaliśmy, redemptorysta ma dostać od państwa 100 milionów złotych na budowę (Muzeum „Pamięć i Tożsamość). Miał też przekazać do muzeum zbiory o wartości 88 milionów złotych.

ZOBACZ TEŻ: Cud w Toruniu? Bezdomny przekazał Rydzykowi samochody

Zagłosuj

Czy wierzysz, że bezdomny dał Rydzykowi samochody?

Liczba głosów:

Tadeusz Rydzyk i darowizny od wiernych:

Przeczytaj więcej
Komentarze