Tadeusz Rydzyk kontra "Tęczowy Piątek". Ostra wypowiedź

Wojciech Kozicki
26.10.2018  10:49
Tadeusz Rydzyk i Tęczowy Piątek.
Tadeusz Rydzyk i Tęczowy Piątek. Fot: Facebook.com, kph.org.pl

Tęczowy Piątek w polskich szkołach budzi kontrowersje i protesty. W sprawie głos zabrał także ojciec Tadeusz Rydzyk (Radio Maryja, Lux Veritatis, Telewizja Trwam).

Tadeusz Rydzyk nie lubi „gender i lewactwa”. Narzekał, że idą na nie pieniądze i dofinansowania z budżetu państwa, które mogły być przeznaczona na jego uczelnię (Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu). Teraz oburzyła go akcja „Tęczowy Piątek”.

Akcja "Tęczowy Piątek" - najważniejsze informacje - o co chodzi?

Radio Maryja kontra "Tęczowy Piątek"

Na stronie radiomaryja.pl pojawił się tekst będący ostrą krytyką piątkowej akcji. Została określona jako „indoktrynacja dzieci przez dewiacyjne środowiska homoseksualne”. Powołano się na sprzeciw Episkopatu Polski, który nie zgadza się na tolerancję wobec homoseksualistów i seksualizację dzieci.

Mamy obecnie do czynienia z ogromną presją homopropagandy. To działania dobrze zorganizowane, finansowane przez ośrodki międzynarodowe, które mają swój cel. Neomarksistowska ideologia rewolucji seksualnej ma wywrócić cały porządek szczególnie w relacjach życia rodzinnego, bo to jest traktowane jako zniewolenie, to jest traktowane jako rzecz, która w sposób zasadniczy nie pozwala człowiekowi się wyzwolić i z tym oni idą do młodzieży – powiedział prof. Mieczysław Ryba. (radiomaryja.pl)

Radio Maryja powołuje się także na wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Edukacji. Rodzice muszę wydać pisemną zgodę, by dzieci mogły brać udział w takich inicjatywach. Ministerstwo będzie oddziaływać na dyrektorów szkół, którzy złamię prawo, co zapewnia wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne pieniądze od rządu dla Rydzyka. "165 milionów w 3 lata"

Grupy, fundacje, organizacje pozarządowe mają być w 211 szkołach i indoktrynować dzieci. Idą przez panseksualizm, przez gender. To jest to zniszczenie młodego człowieka. To jest zniszczenie ducha. Każdy młody człowiek, każde dziecko jest ciekawe tych spraw, biologii, która jest wyznaczona przez Pana Boga po to, żeby przekazywać życie, uczestniczyć w akcie stwórczym Boga. Nie dajmy zniszczyć dzieci i młodzieży – ukazała się wypowiedź Tadeusza Rydzyka na stronie radiomaryja.pl.

Dyrektor toruńskiego radia podkreślił, że jest zszokowany zaistniałą sytuacją. Dodał, że setna rocznica odzyskania niepodległości i 40. rocznica inauguracji pontyfikatu wyboru Polaka na papieża nie powinny być „tęczowe”.

To jest rewolucja neomarksistowska, ona idzie przez świat. Czy Polska też się będzie temu poddawała? Pytam: gdzie jest Ministerstwo Edukacji? Gdzie jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego? Biało-czerwona czy tęczowa? Tylko gospodarka czy też duch narodu? – pyta Tadeusz Rydzyk. (radiomaryja.pl)

Minister edukacji Anna Zalewska i „Tęczowy piątek”

Minister edukacji Anna Zalewska zwróciła uwagę że żadna szkoła nie rozpoczęła formalnej procedury zorganizowania wspomnianej akcji. Zapowiada, że jeśli dyrektorzy zgodzą się na takie działania w szkołach z pominięciem procedur, złamią prawo oświatowe.

W kalendarzu szkolnym nie ma takiego dnia. Każdego roku we wrześniu, w każdej szkole, nauczyciele z rodzicami i uczniami ustalają program wychowawczo-profilaktyczny, który zakłada różnego rodzaju inicjatywy. Z informacji kuratorów wynika, że nie ma takiego programu jak tzw. Tęczowy Piątek - powiedziała Anna Zalewska. (pch24.pl)

Minister edukacji przypomina, że program nauczania i podstawy programowe są neutralne światopoglądowo. W oficjalnym komunikacie MEN znalazła się informacja, że rodzice mają prawo wyrazić stanowczy sprzeciw, jeśli ich dzieci biorą udział w wydarzeniach niezgodnych z ich wartościami.

ZOBACZ TEŻ: Znany kabareciarz do minister edukacji Anny Zalewskiej: "Niech się pani pierdo*nie w łeb"

Radio Maryja i informacje o "Tęczowym Piątku":

Przeczytaj więcej
Komentarze