Rydzyk w trasie po Kanadzie. "Sprzedaje wejściówki na mszę"

Wojciech Kozicki
28.09.2018  12:29
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk Fot: East News/Jozef Ostrowka/REPORTER

Jego zdaniem media kłamią, że jest bogaty.

Tadeusz Rydzyk (Radio Maryja, fundacja Lux Veritatis) ruszył w „trasę koncertową” po Kanadzie. Odwiedził następujące miasta: Toronto, Vancouver, Winnipeg oraz Calgary. Odbył się w nich cykl spotkań z redemptorystą. Jak podaje „Wirtulna Polska”, w ostatnim mieście, po mszy wygłosił wykład. Aby posłuchać zakonnika z Torunia trzeba było zapłacić 80 złotych (30 dolarów kanadyjskich). Polonia w Kanadzie podobno chętnie zjawiła się na płatnym spotkaniu z duchownym w kościele.

ZOBACZ TEŻ: Kontenery na odzież PCK okradane. Zarabiali politycy PiS?

Rydzyk z zasady nie omija okazji do tego, by kogoś oskubać. Sprzedaje wejściówki na mszę. Pobieranie od wiernych haraczu za uczestnictwo w mszy wzbudziło oburzenie byłego wicepremiera Kanady - pisze pudelek.pl.

Media publiczne w Kanadzie również wspominały o jego wizycie w kraju. Ogłosiły, że przyjeżdża „znany z antysemickich i homofobicznych wypowiedzi ksiądz”. Kanadyjscy politycy nie byli zadowoleni z jego przyjazdu. Thomas A. Lukaszuk przypomniał wypowiedź Rydzyka o homoseksualistach. Zdaniem zakonnika są większym zagrożeniem niż komunizm.

Atakowali i atakują nas cały czas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty. Te wszystkie pieniądze nie są dla mnie, jak próbuje to wmówić PO – mówił jakiś czas temu Tadeusz Rydzyk. (se.pl)

Pieniądze od państwa dla Rydzyka

Tadeusz Rydzyk narzekać na pieniądze nie może. Okazało się, że dostanie dotację od Ministerstwa Sprawiedliwości (Fundusz Sprawiedliwości). Czy będzie za nią walczył z przestepczością? Resort ma do rozdania 200 milionów złotych.

Ma też otrzymać dotację z ministerstwa kultury na budowę Muzeum Pamięć i Tośamość. Przekazał do niego zbiory muzealne o wartości 88 milionów złotych. Wciąż jednak narzeka, że jego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej dostaje za mało pierniądzy, a dotacje idą na "lewactwo i gender". 

ZOBACZ TEŻ: Cud w Toruniu. Bezdomny przekazał Rydzykowi samochody

Tadeusz Rydzyk i "wegetariańscy lewacy":

Przeczytaj więcej
Komentarze