„Szkielet kosmity” z Chile. Naukowcy wiedzą, do kogo należał [WIDEO]

Wojciech Kozicki
23.03.2018  10:40
Szkielet kosmity z Chile
Szkielet kosmity z Chile Fot: Youtube.com/Sirius Disclosure

Koniec teorii spiskowych. Badania DNA pomogły rozwiązać zagadkę.

W 2003 roku na pustyni Atacama w miejscowości La Noria w Chile odkryto niezwykły humanoidalny szkielet. Miał 15 centymetrów i nienaturalnie wydłużoną czaszkę. Zamiast 12 par żeber posiadał tylko 10. Wyglądał jak szczątki ludzkiego płodu. Pojawiały się kolejne teorie spiskowe. Niektórzy twierdzili, że znaleziono szkielet kosmity.

Jak podaje theguardian.com, tajemnica „obcego” została rozwiązana. W 2018 roku na łamach czasopisma "Genome Research" opublikowano wyniki badań genetycznych. Prowadzono je od 2013 roku a ich szefem był profesor Garry Nolan z Stanford University. Kosmita okazał się chorą dziewczynką. Nazwano ją Ata.

Miała mutacje genów związanych ze stawami, żebrami i z produkcją kolagenu. To od nich zależy prawidłowy rozwój człowieka – powiedział Nolan. (CNN.com)

Badacze ustalili, czy istota miała kosmiczne pochodzenie niczym mumie z Nazca. Porównano jej materiał genetyczny z DNA szympansa i makaka. Nie mieli wątpliwości, szkielet należał do człowieka. Badania polimorfizmów pojedynczych nukleotydów pomogły ustalić płeć i prześledzić chilijskie korzenie. Miała jednak również europejskich przodków.

Wiele lat temu znaleziono w Chile mały szkielet z wydłużoną głową.  Podejrzewano, że to ludzki płód lub nawet kosmita. Zagadka rozwiązana, naukowcy przeprowadzili badania DNA - napisała ~Marietta na swoim Twitterze.

Schorzenia kości - lekarstwa i terapie

Dziecko cierpiało na liczne schorzenia i wiele mutacji genetycznych związanych z budową kości. Niektóre nie były do tej pory znane naukowcom. Ich analiza może w przyszłości pomóc dzieciom cierpiącym na choroby kości.

Wady genetyczne Aty zostaną dokładnie przeanalizowane. Pomogą rozwinąć terapie oraz stworzyć nowe lekarstwa – powiedział Nolan. (theguardian.com)

Nolan podejrzewa, że Ata urodziła się martwa lub zmarła od razu po porodzie. Nie miała szans na przeżycie, bo była tak zdeformowana, że nie mogłaby przyjmować pokarmu. Jego zdaniem pochowano ją 40 lat przed odnalezieniem. Jak podaje nytimes.com, niektórzy twierdzą jednak, że może mieć nawet kilkaset lat.

ZOBACZ TEŻ: Zagadka „Krzyczącej mumii” rozwiązana 

Badania "szkieletu kosmity" z Chile:

Zagłosuj

Czy wierzysz w istnienie kosmitów?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze