Ksiądz zeznawał przeciw biskupowi ws. gwałtu na zakonnicy. Jego ciało znaleziono w kościele

Magdalena Kulej
23.10.2018  16:07
Ksiądz zeznawał przeciw biskupowi ws. gwałtu na zakonnicy. Jego ciało znaleziono w kościele
Ksiądz zeznawał przeciw biskupowi ws. gwałtu na zakonnicy. Jego ciało znaleziono w kościele Fot: shutterstock.com/

Dramatyczne odkrycie w indyjskim stanie Pendżab. W jednym z tamtejszych kościołów znaleziono ciało księdza. Niedługo wcześniej 62-letni duchowny zeznawał w charakterze świadka w procesie przeciwko biskupowi.

Jak donosi „India Today”, martwego ks. Kuriakose Kattuthara znaleziono 22 października kościele św. Pawła w Jalandhar. Zgodnie z zeznaniami jego krewnych śmierć duchownego może mieć związek z jego zeznaniami przeciwko biskupowi podejrzanemu o gwałt na zakonnicy.

Brat Kattuthara twierdzi, że ksiądz już wcześniej padał ofiarą tajemniczych ataków i bał się o swoje życie. Tymczasem policja podaje, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Ksiądz miał przed śmiercią zwymiotować, a w pobliżu zwłok znaleziono tabletki na nadciśnienie.

Ks. Kattuthara jako jeden ze 100 świadków zeznawał w procesie przeciwko 54-letniemu biskupowi Franco Mulakkal. Biskup został oskarżony o co najmniej 13 gwałtów na zakonnicy. Miało do nich dochodzić w latach 2013 - 2016. Mulakkal nie przyznaje się do winy. Kilka dni temu został zwolniony z aresztu. Przez wiernych został przywitany wiwatami.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze