Tajemnicze zdjęcie z 11 listopada. Uczestnikom marszu objawił się Piłsudski?

Magdalena Kulej
15.11.2018  11:10
marsz niepodleglosci
marsz niepodleglosci Fot: Jan BIELECKI/East News

W polskim internecie prawdziwą furorę robi zagadkowe zdjęcie wykonane podczas marszu „Dla Ciebie Polsko” 11 listopada w Warszawie. Na fotografii z obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości internauci dopatrzyli się twarzy marszałka Piłsudskiego.

Tajemnicze zdjęcie z marszu 11 listopada wykonała Justyna Lukosek. Fotografia szybko wzbudziła w sieci ogromne zainteresowanie. Wśród zaciekawionych znalazł się nawet Jakub Szymczuk, osobisty fotograf prezydenta Andrzeja Dudy. To po jego wpisie zdjęcie zyskało jeszcze większy rozgłos.

Wszystko za sprawą dymu unoszącego się z odpalonych rac, w którym sama fotograf i internauci dostrzegli… twarz Józefa Piłsudskiego.

Dziwne zjawisko, czy złudzenie optyczne? Spójrzcie w miejsce, w którym jest biały dym! Ostatnia klatka zrobiona na dzisiejszym Marszu Niepodległości. Czy na 100-lecie Marszu Niepodległości, w obłokach białego dymu ukazała się twarz Marszałka Józefa Piłsudskiego? – napisała na Facebooku autorka zdjęcia Justyna Lukosek. 

ZOBACZ TEŻ: Litwini zagrali polski hymn na lokomotywach. To hit internetu! 

Choć są tacy, którzy zaprzeczają autentyczności zdjęcia, autorka przekonuje, że fotografia nie została poddana żadnej manipulacji. Dla internautów stała się natomiast źródłem inspiracji i przedmiotem żartów.

Przeczytaj więcej
Komentarze