„Tajna akcja” w Radomiu. Kryminalni pilnują… banerów PiS

Magdalena Kulej
16.10.2018  15:24
„Tajna akcja” w Radomiu. Kryminalni pilnują… banerów PiS
„Tajna akcja” w Radomiu. Kryminalni pilnują… banerów PiS Fot: Tomasz Kawka/East News

Funkcjonariusze policji z Radomia zostali zaangażowani do "tajnej akcji". Zadanie brzmi poważnie, a polega na zapewnieniu bezpieczeństwa… banerom wyborczym Prawa i Sprawiedliwości.

W komendzie prowadzona jest tajna akcja – żartują kryminalni z Radomia. Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, do akcji każdego dnia oddelegowanych jest od 6 do 10 policjantów. Wszyscy strzegą materiałów wyborczych PiS.

W nieoznakowanych samochodach kursujemy po wyznaczonych rejonach pilnując, czy ktoś nie zrywa lub nie niszczy plakatów. W związku z nowymi zadaniami musieliśmy przeorganizować swoją pracę i odłożyć część rzeczy, którymi się zajmowaliśmy – mówi „Wyborczej” jeden z policjantów. (radom.wyborcza.pl)

Na pytanie dziennikarzy, czy kryminalni powinni zajmować się takimi rzeczami, Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu odpowiada, że to „nic nadzwyczajnego”.

Podobne zdanie ma szef sztabu wyborczego Wojciecha Skurkiewicza, wiceministra obrony startującego na prezydenta Radomia z listy PiS. Policja jest od tego, by pilnować porządku i tego, by prawo w Polsce i w Radomiu nie było łamane – tłumaczy Szary.

ZOBACZ TEŻ: Kandydat na radnego proponował 15-latce karierę za „miłe chwile” i "przyjemny dotyk"?

Zagłosuj

Czy zagłosujesz w wyborach samorządowych?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze