Uwaga! Tak okradają na dworcach. Policja poszukuje złodzieja

Magdalena Kulej
04.10.2018  11:56
Uwaga! Tak okradają na dworcach. Policja poszukuje złodzieja
Uwaga! Tak okradają na dworcach. Policja poszukuje złodzieja Fot: Komenda Miejska Policji w Katowicach

Złodziej na dworcu autobusowym okradł pasażera. Policja prosi o pomoc w ustalaniu tożsamości mężczyzny. 

Policjanci z Katowic poszukują mężczyzny, który okradł jednego z pasażerów na dworcu autobusowym przy ul. Skargi. Wystarczyła chwila nieuwagi.

Do zdarzenia doszło 7 września około godziny 15.20. Z relacji poszkodowanego wynika, że po zakupie biletu do Krakowa mężczyzna schował pieniądze do przewieszonej przez ramię saszetki. W środku miał 1000 zł w gotówce, dokumenty i karty płatnicze.

Kiedy na wyznaczone stanowisko podjechał autokar, pasażer skierował się do luku bagażowego. Jak ustalili policjanci, już wtedy za pokrzywdzonym ruszył nieznany mężczyzna. Próbował dokonać kradzieży w momencie, gdy pasażer wkładał swój bagaż do luku.

Nie udało mu się, ale postanowił spróbować ponownie. Saszetkę ukradł ostatecznie, gdy pasażer stał w kolejce do wejścia do autobusu. Mimo, że mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą złodzieja nim jeszcze odjechał, nie miał pewności, w którym momencie mogło dojść do kradzieży. Straty wycenił na 1100 złotych. 

Komenda Miejska Policji w Katowicach prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustalaniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach.

Złodziej na dworcu autobusowym. Poznajesz tego mężczyznę? 

Przeczytaj więcej
Komentarze