Polski taksówkarz "oskubał" cudzoziemców. W aucie płakały dzieci

Magdalena Barszczak
02.03.2018  11:35
Taksówkarz z Warszawy oszukał Cypryjczyków. Zażądał 660 zł za kurs wart 35 zł
Taksówkarz z Warszawy oszukał Cypryjczyków. Zażądał 660 zł za kurs wart 35 zł Fot: Reporter

"Właśnie tacy ludzie wyrabiają nam negatywną opinię wśród turystów".

"Mafia taksówkowa" ma się dobrze? Turyści z Cypru zamówili w centrum Warszawy kurs na lotnisko Chopina. Kiedy usłyszeli, ile mają zapłacić, oniemieli. Spodziewali się rachunku w wysokości kilkudziesięciu złotych. Kierowca zażądał... 660 zł - informuje polsatnews.pl.

Cudzoziemcy nie mieli przy sobie takiej kwoty w złotówkach. Kiedy powiedzieli to taksówkarzowi, ten zablokował zamki w samochodzie i ruszył z powrotem w kierunku Śródmieścia. Zagroził, że nie wypuści pasażerów, dopóki nie dostanie pieniędzy.

19 lutego około godziny 13:35 moi znajomi jechali ze Starówki w Warszawie na lotnisko. Kierowca powiedział, że ich podliczy zgodnie z licznikiem. I podliczył na 660 złotych. Gdy powiedzieli, że nie mają już tyle złotówek przy sobie, kierowca zablokował drzwi i ruszył z powrotem z lotniska. (...) Właśnie tacy ludzie wyrabiają nam negatywną opinię wśród odwiedzających Polskę turystów - napisała na Facebooku pani Monika, znajoma rodziny z Cypru. 

Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina Fot: Wikimedia.org

Panika w aucie

Sytuacja wyprowadziła członków rodziny z równowagi, byli przerażeni. Córka Cypryjczyków dostała ataku paniki, dwoje innych dzieci płakało

Obawiałam się, że może ukraść nasze bagaże albo zawieźć gdzieś do swoich kolegów i skrzywdzić nas - relacjonowała turystka z Cypru. (polsatnews.pl)

Mężczyzna uspokoił się dopiero, gdy turysta zaoferował mu należną kwotę w euro. Wtedy z powrotem wysadził pasażerów na lotnisku. 

Byliśmy już w wielu krajach i nigdy nie spotkaliśmy się z taką sytuacją. Co by było, gdyby szofer zabrał studentów lub starsze osoby, jak bardzo musiałyby być przerażone - pytała turystka z Cypru. (polsatnews.pl)

Na Facebooku opublikowano zdjęcia "taksówki". To samochód marki Citroen C8. Nie ma koguta z napisem taxi ani taksometru

taksowkarz
taksowkarz Fot: Facebook.com

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Jak poruszasz się po mieście?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze