Wyprodukowali specjalne, tańsze piwo dla kobiet. Internauci oburzeni

Magdalena Barszczak
07.03.2018  14:41
Tańsze piwo na Dzień Kobiet. Internauci krytykują kampanię szkockiej marki
Tańsze piwo na Dzień Kobiet. Internauci krytykują kampanię szkockiej marki Fot: East News

Komentujący nie zostawili na kampanii marketingowej suchej nitki.

Szkocki browar BrewDog wypuścił na rynek specjalną linię piwa dla kobiet. Pomysłodawcy akcji chcieli, by panie z butelką Pink IPA w dłoni walczyły ze stereotypami. Wygląda jednak na to, że osiągnęli efekt odwrotny od zamierzonego.

Jak podaje "The Sun", kultowy trunek ubrano w różową etykietę i obniżono mu cenę. Wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Kampania piwna miała się rozprawić z nierównością w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn oraz seksistowskimi reklamami

Pink IPA to nie jest piwo dla dziewczynek, to piwo dla równości - napisali przedstawiciele marki na Twitterze.

Brewdog Pink Ipa piwo
Brewdog Pink Ipa piwo Fot: mat. promocyjne / Brewdog

Wyszło jak zwykle

BrewDog chciał zrobić satyrę na nieudane kampanie reklamowe dla kobiet, jednak sam strzelił sobie w kolano. Krytycy uznali różowe IPA za cyniczny chwyt marketingowy. Niepochlebnych głosów nie brakowało również w sieci.

Wzięliście jeden z istniejących produktów. Dodaliście mu różową etykietę, bo "wszystkie kobiety lubią różowy" i nazwaliście piwem dla kobiet - denerwowała Georgina. (Twitter.com/BrewDog)

Dlaczego piwo dla kobiet musi być w butelce i mieć różową etykietę? Pomysł jest szczytny, ale wykonanie fatalne - oburzał się Thom. (Twitter.com/BrewDog)

To jakiś niezrozumiały ruch. Czy oni czasem nie utrwalają seksizmu? - pytał Luke. (Twitter.com/mckee_luke)

To nie jedyna wpadka firmy alkoholowej w ostatnich dniach. Firma Diageo, do której należy Johnnie Walker, z okazji Dnia Kobiet miała uruchomić specjalną edycję alkoholu z żeńskim logo.

Zamiast Johnniego wielbiciele whisky kosztowaliby Jane Walker. Kampania również spotkała się krytyką. Żeby być sobie równymi, nie potrzebujemy kolejnej butelki, Nie widzę w butelce równouprawnienia – pisały internautki.

Jane Walker
Jane Walker Fot: mat. promocyjne / Diageo plc.

Przedstawiamy Jane Walker, naszą nową ikonę, która świętuje postępy w zakresie Praw Kobiet. Z każdym krokiem, wszyscy idziemy do przodu - brzmi reklamowy slogan na oficjalnym profilu szkockiej whisky. (twitter.com/JohnnieWalkerUS)

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Mój ulubiony alkohol to

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze