Zabił 4 osoby. Wyjdzie z więzienia, bo „jest ofiarą bogactwa”

Magdalena Kulej
03.04.2018  15:04
Ethan Couch
Ethan Couch Fot: Twitter.com/@AztecaAmerica

Potwierdził to psycholog. 

Ethan Couch, syn miliarderów z Teksasu, który w 2013 roku spowodował śmiertelny wypadek, opuścił więzienie po zaledwie 2 latach odsiadki. Jak podaj theguardian.com, jego obrońcy przekonali sędziego, że ich klient nie może dłużej przebywać za kratkami bo padł ofiarą „affluenzy”.

16-letni wówczas Couch został skazany na 10 lat za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Życie straciły wówczas 4 osoby w wieku od 21 do 41 lat.

ofiary
ofiary Fot: twitter.com / @ProducerKen

Ethan Couch na wolności 

Chłopak wiózł też 7 pasażerów. Dwie osoby zostały ciężko ranne. Jedna z nich jest sparaliżowana od szyi w dół. Obecnie porozumiewa się wyłącznie za pomocą mrugania. Nieletni sprawca wypadku próbował uciec z matką do Meksyku, licząc, że w ten sposób uniknie kary. Tak się nie stało. W 2016 roku sąd skazał go na 10 lat więzienia.

Mimo tak tragicznych skutków pijackiego rajdu, 2 kwietnia Couch został zwolniony po 720 dniach spędzonych w celi.  Jego obrona powołała wcześniej psychologa, który stwierdził, że chłopak to typowa ofiara schorzenia zwanego "affluenza".

"Nastolatek cierpiący na affluenzę" jest wolny. Ethan Couch, znany z obwiniania swojego bogactwa o pijacka katastrofę, która doprowadziła do śmierci 4 osób, po 2 latach został wypuszczony z więzienia - piszą media. 

Oznacza to, że jako rozpieszczony syn bogaczy nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Zgodnie z opinią psychologa, Couch nie widzi związku pomiędzy swoimi czynami, a ich możliwymi konsekwencjami.

Ofierze „affluenzy” wydaje się, że wszystko można kupić. W związku z tym nie potrzebuje on więzienia, a terapii. Co więcej, pobyt za kratkami może być dla niego niebezpieczny, bo brak bogactwa i przywilejów mógłby zaszkodzić jego psychice.

Decyzja wywołała oburzenie w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie nazywają ją „wielką niesprawiedliwością” i podkreślają, że „młodemu upiekło się, bo jest biały i bogaty”.

Zagłosuj

Czy Ethan Couch został słusznie zwolniony?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze