Ten amatorski rysopis został wyśmiany. Dzięki niemu zatrzymano złodzieja

Magdalena Kulej
09.02.2018  15:54
Amatorski rysopis
Amatorski rysopis Fot: Lancaster City Police

Internauci sugerowali zatrzymanie Jasona Mraza.

Policjanci z Lancaster w Pensylwanii nie mieli wielkich nadziei. Nie spodziewali, że tak niedorzeczny portret pamięciowy może przynieść jakikolwiek skutek. Grubo się mylili się.

Jak podaje foxnews.com, świadek rozboju o wątpliwych zdolnościach artystycznych starał się pomóc, jak mógł. Naszkicował więc na papierze wizerunek rabusia i przekazał funkcjonariuszom. Choć ci podeszli do rysunku sceptycznie, postanowili opublikować rysopis i opatrzyć go odpowiednim opisem. 

Sportretowany mężczyzna miał być pochodzącym z Azji lub Ameryki Południowej brunetem. Według świadka miał między 30 a 40 lat, a jego cechą charakterystyczną były wystające kości policzkowe.

Prosty szkic od naocznego świadka doprowadził policję z Lancaster do identyfikacji Hung Nguyen po tym, jak ukradł pieniądze od sprzedawcy na targu 30 stycznia - napisała reporterka Samantha Crawford.

Niespodziewany sukces

Rysopis błyskawicznie rozbawił internautów, choć wielu miało swoje typy, co do podejrzanego. Większość zgodnie przyznawała, że to wokalista Jason Mraz.  

Jak dla mnie, wygląda jak Donald Trump! – napisał Robin. (facebook.com / Lancaster City Police Department)

Choć nikt tego nie zakładał, rysopis doprowadził policję do identyfikacji podejrzanego.

Może się wydawać, że to amatorski i karykaturalny rysunek, ale wraz ze słownym opisem fizycznym pobudził pamięć przynajmniej jednej osoby, która podała możliwe nazwisko podejrzanego – oświadczyła policja. (Lancaster Bureau of police)

Okazało się, że podejrzanym jest 44-letni Hunta Phuoc Nguyena. Mężczyzna został już zatrzymany. Odpowie za napad i kradzież. 

Jason
Zagłosuj

Jak oceniasz portret pamięciowy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze