Ten dom zbudowano w 24 godziny. Ma kosztować mniej niż 15 tysięcy złotych

Magdalena Kulej
13.03.2018  17:04
Ten dom zbudowano w 24 godziny. Ma kosztować mniej niż 15 tysięcy złotych
Ten dom zbudowano w 24 godziny. Ma kosztować mniej niż 15 tysięcy złotych Fot: youtube.com / New Story

Śmiały projekt z pewnością rozwiąże wiele problemów mieszkaniowych.

Budowa zupełnie nowego domu może być wkrótce tak prosta jak wydruk biletu na pociąg. Zadbały o to firma ICON i organizacja New Story.

Jak podał portal fullact.com, firmy stworzyły wspólnymi siłami technologię, która pozwala wydrukować dom w drukarce 3D nawet w jedną dobę. Ma to być pierwszy krok ku pomocy dla krajów rozwijających się i biednych bez dachu nad głową.

Wstępnie mówi się o kosztach rzędu 10 tys. dolarów (34 tys. zł) za dom z cementu o powierzchni ok. 60 metrów kwadratowych. Pomysłodawcy projektu chcą jednak znacznie zredukować tę cenę do zaledwie 4 tys. (13,5 tys. zł).

dom

Dom w kilka godzin

Tego typu budowle postawi drukarka o nazwie Vulcan. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, maszyna może tego dokonać nawet w 6 godzin. Gdy wydrukowane będą już ściany budynku, organizacja New Story zajmie się m.in. montażem okien, instalacji i drewnianego dachu.

Firmy zaprezentowały już prototypowe domy „z drukarki”. Internauci mogą podziwiać je z zewnątrz i z wewnątrz. Podobne osiedla złożone z takich domów mają zostać oddane do użytku już w przyszłym roku m.in. na Haiti i w Salwadorze.

Zobacz, jak będą wyglądały "drukowane domy":

Przeczytaj więcej
Komentarze