The Dumplings w nowej odsłonie. Gratka dla fanów instrumentów dętych

Magdalena Barszczak
09.02.2018  17:03
The Dumplings Orkiestra rusza z nowymi koncertami
The Dumplings Orkiestra rusza z nowymi koncertami Fot: Materiały prasowe

Zespół rusza z nowymi koncertami.

The Dumplings kontynuuje koncerty w zupełnie innej stylistyce. Polski duet muzyczny wykonujący muzykę electropop wiosną zaprezentuje się w nowej odsłonie. Do Justyny i Kuby dołączy skład żywych instrumentów: smyki, sekcja dęta i perkusja.

Pomysł zrodził się w momencie, w którym pierwszy raz zagraliśmy z orkiestrą przy projekcie nOwosiecka. Odświeżyliśmy wtedy nową aranżacją, piosenkę "Ach nie mnie jednej". Pierwszy raz komponowaliśmy z myślą o żywym instrumentarium. Na samym koncercie w NOSPRze okazało się, że elektronika pięknie zgrywa się ze smykami, dęciakami... i wtedy pierwszy raz pomyśleliśmy o tym, że dobrym pomysłem byłoby przearanżowanie całego naszego repertuaru. Dużo pracy i serca włożyliśmy wszyscy w ten projekt i bardzo liczymy na Waszą obecność! - zachwalali wydarzenie Justyna i Kuba.

Koncerty będą niepowtarzalną okazją, by usłyszeć znane wszystkim utwory w nowych, wyjątkowych aranżacjach

Kiedy koncerty The Dumplings? 

Zespół wystąpi 9 marca w warszawskim Palladium, 7 kwietnia w poznańskim Klubie Tama, 13 kwietnia w krakowskim Klubie STUDIO oraz 27 kwietnia w łódzkiej Wytwórni.

Bilety można nabyć, klikając w ten LINK.

The Dumplings początkowo zdobył popularność jako fenomen internetowy, publikując swoją twórczość na kanale YouTube. W 2014 zespół wydał swój debiutancki album "No Bad Days", który został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

Przeczytaj więcej
Komentarze