Ma 104 lata i zdradza sekret na długowieczność. Każdego dnia pije ten sam konkretny napój

Mateusz Patyk
08.01.2018  17:16
Theresa Rowley obchodzi 104 urodziny
Theresa Rowley obchodzi 104 urodziny Fot: WZZM

Starsi podobną są mądrzejsi.

Według ostatnich badań naukowców to kawa jest odpowiedzialna za długie życie jej smakoszy. Jednak Theresa Rowley z miejscowości Grand Rapids w stanie Michigan gustuje w innym napoju zawierającym kofeinę. To dietetyczna cola (Diet Coke).

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dwie rzeczy. Po pierwsze, ta starsza kobieta 1 stycznia obchodziła swoje 104 urodziny. A po drugie, spożywa (co najmniej) jedną puszkę słodzonego aspartamem brązowego płynu DZIENNIE. I - jak donosi stacja WZZM13 - bardzo to sobie ceni.

Piję ją (dietetyczną colę), bo ją uwielbiam. Jadę na zakupy w środę i potrzebuję więcej dietetycznej coli. Zabieram ze sobą torbę wypełnioną opróżnionymi puszkami, które mogę zwrócić, żeby kupić jeszcze więcej coli - zwierza się Rowley mediom. (wzzm13.com)

O żyjącej ponad wiek Amerykance napisały takie tytuły jak „Time” czy „People”. Kobieta mieszka obecnie w domu opieki Sentinel Pointe Retirement Community. Przeniosła się tam po ukończeniu 89 roku życia.

Poznajcie Theresę Rowley. Urodziła się w 1914 roku. Warto poświęcić chwilę na życzeń Pani Rowley BARDZO SZCZĘŚLIWYCH 104-tych URODZIN! - brzmi treść tweeta zamieszczonego przez First Coast News.

Sławę (oprócz godnego pozazdroszczenia wieku) zyskała dzięki nietypowemu zamiłowaniu do gazowanego napoju pozbawionego cukru. Stoi to w sprzeczności z jej metryczką - eksperci uważają bowiem, że tego typu menu może być związane ze zwiększeniem ryzyka wielu chorób, w tym cukrzycy typu 2, chorób serca i Alzheimerem, nie wspominając o przybieraniu na wadze.

Kiedy minęłam setkę byłam pewna, że nie uda mi się dotrwać do 104 lat. Sądziłam, że do tego czasu wyzionę ducha, ale tak się nie stało. Potem skończyłam 101 lat i... nadal bez zmian - powiedziała w wywiadzie. (wzzm13.com).

Jeżeli nawet za imponującym wiekiem mieszkanki domu spokojnej starości stoi regularne wypijanie puszki dietecznej coli, Rowley nie mogła tego robić przed 68 rokiem życia - napój ze słodzikiem pojawił się na rynku dopiero w 1982 roku.

Kobieta, która dożyła sędziwego wieku 104 lat ujawniła sekret swej długowieczności... I to nie jest to, o czym myślicie - można przeczytać w zapowiedzi materiału o seniorce australijskiej stacji Channel 9.

kobieta pijąca dietetyczną colę
kobieta pijąca dietetyczną colę Fot: East News
Przeczytaj więcej
Komentarze