Tir w rowie na A2, kierowca chciał uciec. Szok po badaniu alkomatem

Wojciech Kozicki
03.07.2018  12:26
tir wypadek alkohol pijany kierowca
tir wypadek alkohol pijany kierowca Fot: Policja.gov.pl

Okazuje się, że kierowcy ciężarówek w Polsce często jeżdżą po alkoholu i narkotykach.

Jazda samochodem po alkoholu może się skończyć tragicznie. Najwyraźniej nie wiedział tego kierowca tira, która wsiadł za kierowcą po pijanemu. Jego ciężarówka z naczepą skończyła w rowie na autostradzie A2 w okolicy Łowicza w pobliżu MOP "Polesie".

Tir - wypadek i pijany kierowca

Jak podaje łowicka policja, 40-letni pijany kierowca chciał uciec z miejsca wypadku. Nie miał jednak szans, bo na miejscu był antyterrorysta z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji. Wyczuł alkohol i obezwładnił pijanego, chociaż był już po służbie. Potwierdziła to rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Na miejscu zjawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łowiczu i przeprowadzili badanie alkomatem. Pirat drogowy miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Utrata prawa jazdy to nie koniec jego kłopotów. Może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Tiry na drogach - narkotyki, alkohol, tachograf

Polskie drogi nie są bezpieczne. Jak się okazuje, kierowcy ciężarówek stosują nie tylko alkohol. Portal kobieta.wp.pl przeprowadził wywiad z kierowcą tira. 26-letni Robert wyznał, że kierowcy ostro "tankują" wódkę i piwo. Niektórzy piją całe wino „na hejnał” i ruszają w trasę. Mylnie twierdzą, że wiedzą ile odczekać od wypicia alkoholu, aby wytrzeźwieć i jechać samochodem. Twierdzą nawet, że piwo to nic wielkiego i szybko zejdzie.

Dodatkowo, jeżdżą przemęczeni, bo wiedzą jak oszukać tachograf. Aby wyrobić „nadgodziny” piją dużo kawy z energetykami. Niektórzy dla pobudzenia wolą zażywanie amfetaminy.

ZOBACZ TEŻ: Zmiana przepisów. Będą surowsze kary dla pijanych kierowców

Zagłosuj

Czy kierowcy tirów są zagrożeniem na polskich drogach?

Liczba głosów:

tir wypadek alkohol pijany kierowca policja
tir wypadek alkohol pijany kierowca policja Fot: Policja.gov.pl

Wypadki ciężarówek:

Wypadki drogowe w Polsce:

Przeczytaj więcej
Komentarze