Złowił suma giganta, szokujące wymiary! Nowy rekord Polski [WIDEO]

Wojciech Kozicki
25.10.2018  11:24
Największy sum w Polsce - rekord Polski
Największy sum w Polsce - rekord Polski Fot: Facebook.com/Szymon Nowowiejski

Rekordowa ryba. Największy sum w Polsce został złapany, a szczęśliwym łowiskiem okazał się Zalew Rybnicki. W sieci pojawiły się zdjęcia z połowu, na których widać, jak łapie się wielkiego suma.

Największy sum - rekordowa ryba

Wędkarz, który złapał suma olbrzyma, to pan Szymon Nowowiejski. Pięciodniowa zasiadka nad wodą zakończyła się spektakularnym sukcesem.

Jak podaje wprost.pl, wędkarz miał specjalistyczny sprzęt sumowy, a hol ryby zajął mu kilkanaście minut. Na haczyku znalazł się sum, którego waga wyniosła ponad 100 kilogramów. Miał długość 260 centymetrów. Miesięcznik „Wędkarski Świat” uznał to za rekord Polski.

ZOBACZ TEŻ: Sum olimpijczyk złowiony w Polsce

Zalew Rybnicki - ryby

Skąd tak wielki sum w Zalewie Rybnickim? Portal rybnik.com.pl zwraca uwagę, że można tam spotkać gigantyczne ryby. Przy zalewie działa elektrownia, która stwarza warunki do rozwoju.

Z rybą walczyłem kilkanaście minut przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Po zmierzeniu, zważeniu i kilku pamiątkowych zdjęciach ryba wróciła do wody. W Zalewie Rybnickim pływają rekordy Polski, jak nie świata – twierdzi pan Szymon. (dziennikzachodni.pl)

Sum – rekord polski

Pan Szymon zaprezentował zdjęcia z wędkowania. Opublikował także wideo, na którym widać, jak łapie się tak wielką rybę. Widać na nim także  mierzenie, ważenie i wypuszczania ryby do wody.

ZOBACZ TEŻ: Wielki sum. Miał w żołądku swastykę i ludzkie kości

Sum gigant - rekord Polski:

Olbrzymi sum, rekordowa ryba - to prawdziwy potwór:

Przeczytaj więcej
Komentarze