W szklarni urządziła cmentarzysko. Szczeniaki i kocięta były "naturalnym nawozem"

Magdalena Barszczak
21.02.2018  12:40
Topiła szczeniaki i zakopywała je w szklarni. Wyrok jest prawomocny
Topiła szczeniaki i zakopywała je w szklarni. Wyrok jest prawomocny Fot: Facebook.com/pomagamy.schroniskom

Jest wyrok sądu w głośnej sprawie.

W bestialski sposób zabijała zwierzęta, a potem zakopywała je w przydomowej szklarni. Sąd Apelacyjny w Poznaniu nie miał litości dla Joanny G. Podtrzymał wyrok pierwszej instancji i mieszkanka Poznania pójdzie za kratki.

Wyrok ma na celu pokazać wszystkim, że nie można traktować tak zwierząt. Dla skazanych kara więzienia ma być środkiem prewencyjnym - uzasadniała sędzia. (tvn24.pl)

Jak poinformował TVN24, 34-latka urządziła wokół swojego domu cmentarzysko. Miała zabić co najmniej cztery szczeniaki. Najpierw topiła je w wannie, a potem zakopywała pod warzywami. Jeśli trzeba było, dobijała je szpadlem. Martwe zwierzęta służyły jako "naturalny nawóz".

Joannie G. groziły nawet trzy lata więzienia. Ostatecznie spędzi 10 miesięcy za kratkami. Jej partner 61-letni Zygmunt S. został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności.

Znęcał się nad zwierzętami, których był prawnym opiekunem. Miał je m.in. głodzićŻona zabijała, ja nie dałem rady - mówił przedstawicielom fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt.

Topiła zwierzęta i zakopywała je w szklarni. Wyrok jest prawomocny
Topiła zwierzęta i zakopywała je w szklarni. Wyrok jest prawomocny Fot: Facebook.com/pomagamy.schroniskom

Makabryczne praktyki wyszły na jaw w marcu 2017 roku. Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane otrzymała anonimowy telefon. W jednej z posesji w Poznaniu znaleziono zaniedbane psy.

Tam były dwie suki. Zobaczyłam, że mają bardzo wyciągnięte sutki i pękate brzuchy. Nie były wysterylizowane, musiały rodzić – mówiła w TVN24 Anna Cierniak z fundacji Mondo Cane.

Jednak to był dopiero początek. Policjanci przesłuchali Joannę G. Beznamiętnym głosem opowiadała o zabijaniu zwierząt. W ziemi znaleziono ciała czterech szczeniąt, jednak kobieta przyznała się do uśmiercenia kilku miotów.

Topiła zwierzęta i zakopywała je w szklarni. Wyrok jest prawomocny
Topiła zwierzęta i zakopywała je w szklarni. Wyrok jest prawomocny Fot: Facebook.com/pomagamy.schroniskom

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Czy 10 miesięcy więzienia za zabijanie szczeniąt to adekwatna kara?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze