18-latka skarżyła się na objawy grypy. Miesiąc później już nie żyła

Magdalena Barszczak
09.02.2018  13:47
Tragiczna śmierć 18-latki. Zaczęło się od objawów grypy
Tragiczna śmierć 18-latki. Zaczęło się od objawów grypy Fot: Facebook.com/melissa.whiteley.99

Siostra bliźniaczka zmarłej (na zdjęciu po lewej) nie może dojść do siebie.

Melissa Whiteley ze Stoke-on-Trent w brytyjskim hrabstwie Staffordshire zaczęła się źle czuć w Boże Narodzenie. Miesiąc później zmarła. Jej bliscy są zrozpaczeni. Tym bardziej, że byli przekonani, że choroba 18-latki nie zwiastuje niczego groźnego.

Studentka inżynierii mechanicznej mówiła o objawach grypopodobnych. Niestety zamiast zdrowieć, czuła się coraz gorzej. Kiedy miała problemy z chodzeniem, trafiła na ostry dyżur do szpitala w Leicester. Niestety doszło do powikłań. Oprócz grypy lekarze zdiagnozowali zapalenie płuc, sepsę i grzybicę.

Jak donosi dalimail.co.uk, aby ją ratować, medycy wprowadzili 18-latkę w stan śpiączki farmakologicznej. Melissa leżała na oddziale przez kilka tygodni. Niestety 27 stycznia zmarła. Jej rodzina jest załamana.

Nie wiem, co zrobię bez niej. Wszystko robiłyśmy razem, a teraz zostało mi to odebrane. Była zabawna, wciąż się przekomarzałyśmy. Nie mogłam wymarzyć sobie lepszej siostry – wspominała Melissę Megan Whiteley. (dailymail.co.uk)

Była młoda i miała całe życie przed sobą. Od września spotykała się z rówieśnikiem. Choć byli ze sobą tylko pół roku, Ben Pepper przyznał, że wiązał z nią wielkie plany. 18-latek pomaga teraz rodzinie Melissy zebrać za pośrednictwem internetu pieniądze na pokrycie kosztów jej hospitalizacji i pogrzebu.

Miała mnóstwo planów, chciała zrobić tyle rzeczy. Wyjechać do Dubaju, kupić dom i samochód - mówił. (dailymail.co.uk)

Rodzice Melissy w rozmowie z brytyjskimi mediami apelują do internautów, by nie zwlekali z wizytą u lekarza, kiedy zauważą u siebie lub u swoich bliskich pierwsze objawy grypy.

Do podobnego przypadku w grudniu doszło w Arizonie. Alani Murrieta z Phoenix poszła do lekarza z objawami grypy. Została odesłana do domu. Dzień później zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Zdiagnozowano u niej zapalenie płuc. Kilka godzin później zmarła. 

Zagłosuj

Co robicie w razie objawów grypy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze