Transgenderowa kandydatka na prezydenta Krakowa. Uczy gejów dotyku

Wojciech Kozicki
19.09.2018  12:50
Vala Tomasz Folsztyn Kraków.
Vala Tomasz Folsztyn Kraków. Fot: Facebook.com/Vala T. Foltyn

Twierdzi, że już wygrała wybory w Krakowie. Ma zaskakujące hasło wyborcze.

Kraków. Już jesienią rozpoczną się wybory do rady miasta i na prezydenta. Ruszyła kampania wyborcza. Vala Tomasz Foltyn (komitet wyborczy Volnej Autonomii Lansu i Awangardy – VALA) to transgenderowa kandydatka na prezydenta Krakowa.

Polityka, feminizm i LGBT

To artystka, działaczka organizacji pozarządowych, która zajmuje się dziedzictwem kulturowym, gentryfikacją, LGBTQI+, feminizmem, aktywizmem społecznym i ekologicznym". Prowadziła także warsztaty świadomości dotyku dla gejów.

Łączę w sobie cechy kobiece i męskie. Mam ciało męskie i nie chcę go zmieniać, ale duchowo czuję się kobietą – wyznała Vala. (gazeta.pl)

Wybory w Krakowie - kandydaci

Jej hasło wyborcze to „Rewolucją jest czułość”. Czy Jacek Majchrowski i Małgorzata Wasserman mają szansę pokonać taką rywalkę? Kraków może być dla niej jednak jedynie przystankiem przed międzynarodową karierą polityczną. Zdradziła, że chce dostać się do Parlamentu Europejskiego.

Dzisiaj zajmuję się tańcem jako sztuką uzdrawiania, poezją jako formą subtelnego oporu wobec języka opresji i wykluczenia, magią jako formą próby zmiany betonowych struktur władzy i niezgody na korupcję i niszczenie dziedzictwa narodowego i przyrodniczego, świadomą polityką jako formą bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Interesuje mnie tworzenie globalnej, ale lokalnej społeczności – opisuje siebie Vala. (wyborcza.pl)

Nawet jeśli przegra wybory w Krakowie, twierdzi, że już wygrała. Uważa, że sama jej obecność jest zwycięstwem. To jej zdaniem początek nowej ery.

ZOBACZ TEŻ: Nowa orientacja seksualna. Ci ludzie świadomie żyją bez seksu

Zagłosuj

Jakiej jesteś orientacji seksualnej?

Liczba głosów:

Vala Tomasz Foltyn - nowa prezydent Krakowa?

Przeczytaj więcej
Komentarze