Plaga wybuchających trumien. Ustalono przyczynę

Wojciech Kozicki
07.02.2018  13:33
Trumna na pogrzebie
Trumna na pogrzebie Fot: Publicdomainpictures.net

Na pogrzebie też można się rozerwać.

W krematorium w Bolton doszło do wybuchu. Podczas kremacji w trumnie rozległy się strzały i eksplozje. Uroczystość przerwano. Jak podaje theboltonnews.co.ukl, bliscy chcieli spopielić nie tylko członka rodziny, ale także butelki szampana.

W Heaton w West Yorkshire również ktoś chciał wyprawić zmarłego w zaświaty z szampanem. Po wybuchu wnętrze krematorium wymagało remontu. Dwie osoby zemdlały ze strachu.

Brytyjskie domy pogrzebowe ostrzegają przed eksplodującymi trumnami. Niejednokrotnie zdarza się, że w „ostatnią drogę” rodziny zaopatrują zmarłych w np. telefony komórkowe, e-papierosy, alkohol, piłki golfowe i kokosy. Baterie urządzeń elektronicznych są szczególnie niebezpieczne.

trumna w krematorium

Nie da się ich powstrzymać

Louise Walch-Grognet z Fred Hamer Funeral Services uważa, że żałobnicy nie myślą o potencjalnych zniszczeniach. Eksplozja trumny jest w stanie ranić pracowników oraz bliskich zmarłego. Wydzielają się również substancje szkodliwe dla zdrowia.

Rozumiem, że rodziny chcą się pożegnać i wkładają do trumien różne rzeczy, np. różańce. Są jednak pewne granice – powiedziała Donna Ball z krematorium w Bolton (theboltonnews.co.uk).

Ball zdaje sobie sprawę, że ludzie i tak będą wkładać przedmioty do trumien. Nie da się ich powstrzymać. Zasugerowała więc, by chociaż konsultowali to z pracownikami krematoriów.

Zagłosuj

Czy wkładasz jakieś przedmioty do trumien?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze