Tak walczą z pustkami na tacy. Duchowni postawili na nowoczesność

Magdalena Barszczak
19.01.2018  12:31
Tu dasz „na tacę” za pomocą karty zbliżeniowej
Tu dasz „na tacę” za pomocą karty zbliżeniowej Fot: REPORTER

Znak czasu czy przesada?

Postęp wdarł się również do kościołów. W jednej z francuskich świątyń można uiścić ofiarę za pomocą karty płatniczej. O tym, że francuscy parafianie będą mogli skorzystać z nowoczesnej technologii, poinformował "Le Parisien".

Od niedzieli w parafii św. Franciszka z Molitor w Paryżu wierni będą mogli uiścić swoją ofiarę kartą kredytową - donosi francuski dziennik.

Księża zaopatrzą się w pięć wiklinowych koszyczków. W każdym z nich będzie umieszczony terminal płatniczy, jaki znamy ze sklepów. Na jego ekranie można wybrać kwotę 2, 3, 5 lub 10 euro (w przeliczeniu 8, 12, 20 i 40 zł). Po wciśnięciu odpowiedniej cyfry trzeba do urządzenia zbliżyć kartę płatniczą i gotowe.

Tak walczą z pustkami na tacy
Tak walczą z pustkami na tacy Fot: Facebook.com/leparisien

Dlaczego duchowni postanowili iść z duchem czasu? Jak informuje francuski dziennik, w ostatnich latach datki od wiernych spadły do 3 euro od osoby. Jednak, jak podkreśla proboszcz parafii św. Franciszka z Molitor Didier Duverne, tu nie chodzi o zarabianie na ludziach, a podążanie za nowoczesnością.

Jestem zachwycony. Jest fajnie. Nasi parafianie są otwarci na nowości - cieszył się. (Leparisien.fr)

Ci, którzy wolą tradycyjną formę płatności, mogą odetchnąć z ulgą. Księża zapewniają, że na tacę można wciąż wrzucać monety i banknoty.

Instrukcja obsługi "elektronicznej tacy":

Zagłosuj

Co sądzisz o płaceniu kartą w kościele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze