Uber wchodzi na nowy poziom. To rewolucja w transporcie

Magdalena Kulej
24.04.2018  13:38
Uber
Uber Fot: Mariusz Gaczynski / East News

Wielu klientów będzie zadowolonych.

Zgodnie z opublikowanym przez BuzzFeed raportem dotyczącym nagłych przypadków wynika, że Amerykanie coraz częściej sięgają wówczas po aplikację Uber. Ich zdaniem to szybsza opcja od czekania na karetkę.

Kalifornijska firma zdecydowała się więc na start nowego projektu. Jak podaje fakt.pl, po transporcie osób i jedzenia przyszedł czas na usługi własnie w branży medycznej. Uber wychodzi naprzeciw szpitalom, przychodniom i innym placówkom. A to dzięki usłudze Uber Health.

Co jest Uber Health?

Już wkrótce placówki będą mogły za pomocą specjalnej aplikacji zamawiać przewozy dla lekarzy i pacjentów. Dyrektor generalny projektu Chris Weber podkreśla jednak, że nie jest to alternatywa dla ambulansów. Uber Health ma tylko dowozić lekarzy do pacjentów na umówione wizyty.

To nie ma być usługa ratunkowa. Jest szybka, niezawodna, ale z pewnością nie zastąpi karetki, gdy ktoś musi trafić do szpitala – mówił. (fakt.pl)

Podobną usługę testowano już w 2014 roku. Wówczas jednak na terenie USA i w Brazylii dostarczano do pacjentów szczepionki. Z kolei w Singapurze zdarzały się zlecenia na transport masek.

Do tej pory jednak nie były to stałe usługi. Ma się to zmienić z Uber Health. Na razie nie wiadomo, czy usługa będzie dostępna również poza granicami Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz Ubera w Polsce? Zapadł wyrok

ezgif.com-optimize
Zagłosuj

Czy usługa Uber Health jest potrzebna w Polsce?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze