Zakaz Ubera w Polsce? Zapadł wyrok

Wojciech Kozicki
12.04.2018  09:58
Uber nielegalny w Polsce
Uber nielegalny w Polsce Fot: East News/Mariusz Gaczynski

Aplikacja UberX może zostać uznana za nielegalną.

Uber twierdzi, że nie jest korporację taksówkarską i nie organizuje transportu, więc nie potrzebuje koncesji. Określa się usługą „społeczeństwa informacyjnego”. Zapewnia jedynie aplikację z której korzystają kierowcy i pasażerowie. To się jednak może skończyć.

Francuscy i hiszpańscy urzędnicy postanowili ukrócić ten proceder i rozpoczęli walkę z firmą. Trybunał Sprawiedliwość UE w końcu wydał wyrok. Jak podaje warszawa.naszemiasto.pl, trzeba traktować Ubera jak normalną korporację taksówkarską.

Oznacza to, że w każdym kraju może on być swobodnie zdelegalizowany. Jeśli prawo danego państwa wymaga, by taksówki miały licencję, Uber zmuszony będzie taką posiadać.

ZOBACZ TEŻ: Okradł kierowcę Ubera. Nie żałuje

Ubera można zakazać

Jak podaje businessinsider.com.pl, zgodnie z wyrokiem, państwa członkowskie UE, mogą zakazać prowadzenia działalności amerykańskiej firmy w ramach usługi UberPop i uznać ją za nielegalną. Nie muszą nawet konsultować się z Komisją Europejską.

Zobacz także: Ile kosztuje Uber? Sprawdź koszty.

W Polsce UberPop działa jako UberX. Jak powiedziała w rozmowie z TVN24bis.pl rzeczniczka prasowa marki Magdalena Szulc, cena przejazdu znana jest od razu przy złożeniu zamówienia. Można też za kurs zapłacić gotówką w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ: Historyczny kurs Ubera w Polsce

Zagłosuj

Czy Uber powinien być zakazany?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze