Uczennica powiesiła się przez serial Netflixa? Na jaw wychodzą szokujące fakty

Magdalena Kulej
09.03.2018  16:05
Lily Mae Sharp
Lily Mae Sharp Fot: facebook.com / Chronicle Series

Śmierć dziewczyny wstrząsnęła całym krajem.

Dowcip inspirowany popularnym serialem Netflixa zakończył się tragedią. Tak twierdzą brytyjskie media, które dotarły do nowych faktów w sprawie ubiegłorocznej śmierci 13-letniej Lily Mae Sharp.

Jak podaje dailymail.co.uk, dziewczynka popełniła samobójstwo pod wpływem fabuły popularnego serialu „13 powodów”. Serial opowiada fikcyjną historię nastolatki, która odbiera sobie życie, a jej znajomy otrzymuje 13 kaset magnetofonowych, na których dziewczyna wyjawia powody swojego samobójstwa.

O zamiłowaniu Lily Mae do produkcji Netflixa opowiedziała podczas rozprawy matka dziewczynki, Victoria Noblet.

Wspominała o tym serialu kilkukrotnie. Nie mam pewności czy go oglądała, ale wiem, że rozmawiała o nim z koleżankami – wyznała. (dailymail.co.uk)

Myślę, że w tym serialu jest sporo podobieństw pomiędzy bohaterami, a tym, co działo się z moja córką – dodała. (dailymail.co.uk)

Dziewczyna popełniła samobójstwo 18 maja 2017 roku. Powiesiła się we własnym domu. Jej historia jeszcze bardziej wstrząsnęła lokalną społecznością, gdy na jaw wyszło, że dzień przed tragedią dziewczynka bawiła się z koleżankami w „samobójstwo”.

13-latka miała wówczas chodzić po szkole z pętlą na szyi wykonaną z papieru toaletowego. Zarówno koleżanki, jak i władze szkoły uznały incydent za niewinną zabawę.

Lily-1
Lily-1 Fot: facebook.com / Chronicle Series

13 powodów czy brak powodu?

Matka nastolatki przyznała, że w momencie jej śmierci rodzina przechodziła trudny okres związany przede wszystkim z rozwodem rodziców. Mimo to nie sądzi, by jej córka kiedykolwiek miała myśli samobójcze. Twierdzi, że córka była zawsze radosna i pełna życia. Potwierdzali to nauczyciele i znajomi Lily Mae ze szkoły.

Dyrektor opowiedział jednak o niepokojącej relacji na Snapchacie. Grupa dziewczyn miała nazywać 13-latkę „dziwką”. Z kolei jeden z kolegów Lily Mae przyznał, że dziewczynie zdarzały się mroczne myśli.

Koroner uznał, że nastolatka nie planowała odebrać sobie życia i musiał to być z jej strony impuls. Jak poinformował, nawet nieliczne epizody, o których wspomniano, nie łączyły się jego zdaniem ze śmiercią dziewczyny.

Zwiastun serialu "13 powodów":

Zagłosuj

Oglądasz serial "13 powodów"?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze