Nastolatka pobita na długiej przerwie. Uczniowie zamiast pomóc, nagrywali

Magdalena Kulej
16.03.2018  11:57
Pobicie nastolatki na przerwie
Pobicie nastolatki na przerwie Fot: facebook.com / Radio SUD

Dziewczyna trafiła do szpitala. 

Dantejskie sceny rozegrały się przed jedną ze szkół w Kępnie w Wielkopolsce. Co najmniej pięć dziewcząt brutalnie zaatakowało młodszą od nich uczennicę.

Jak poinformował portal radiosud.pl, wszystko działo się 13 marca podczas długiej przerwy lekcyjnej przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Zajściu przyglądało się wielu nastolatków. Nie reagowali. Atak na 16-letnią uczennicę nagrywali telefonami. Wstrząsające filmy zamieścili w sieci.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatka brutalnie pobita przez koleżankę. Błagała o pomoc, ale nikt nie zareagował 

Do dwóch z nagrań dotarła redakcja Radia SUD. Widać na nich, jak 17-letnie agresorki szarpią dziewczynę. Ta upada na ziemię, ale w jej stronę kierowany jest kolejny cios. Jedna z napastniczek kopie ją w głowę

Dalsze losy nastolatek

Poszkodowana nastolatka trafiła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jej ojciec złożył już zawiadomienie w sprawie.

Sprawczynie tego zdarzenia, mimo, że nie mają 18-lat, to w świetle prawa karnego, mogą za ten czyn odpowiadać, jako osoby dorosłe - powiedział komisarz Mateusz Lewek, zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno. (radiosud.pl)

Sprawą zajęła się policja. Na ten moment nie podano szczegółów dotyczących przyszłości agresywnych nastolatek. Dalsze działania będą zależeć w głównej mierze od obdukcji lekarskiej. O zarzutach, jakie zostaną im postawione, zadecyduje prokurator. 

Film zawiera wulgaryzmy i drastyczne sceny, może być nieodpowiedni dla niektórych internautów:

Zobacz drugie nagranie, na którym widać bijące się nastolatki:

Zagłosuj

Czy świadek pobicia powinien reagować?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze