Polska firma oferuje ukraińskie prawo jazdy. Wystarczy zapłacić

Wojciech Kozicki
06.04.2018  14:41
Egzamin prawo jazdy na placu
Egzamin prawo jazdy na placu Fot: East News/Piotr Kamionka/REPORTER

Wszystko szybko i online. Ale czy legalnie?

Jak zrobić prawo jazdy? Okazuje się, że można zdobyć prawko bez egzaminów na placu manewrowym. Jak podaje warszawa.naszemiasto.pl, w stolicy działa firma Turbo Bersh, która zaoferuje ukraińskie prawo jazdy przez internet. Wystarczy mieć w portfelu 4 tys. złotych. Jeśli ktoś chce oszczędzić, może otrzymać dokument z 2014 roku.

Otrzymane od nas oświadczenie możesz wymienić na prawo jazdy w swoim regionie – zapewnia firma. (warszawa.naszemiasto.pl)

Firma zapewnia, że może zorganizować za opłatą uprawniania do kierowania pojazdem wydane przez władze w Kijowie. Wystarczą kurs i egzamin online. Nie trzeba nawet jechać na Ukrainę. O takie prawo jazdy mogą starać się również osoby, którym odebrano „lejce”. Firma zapewnia, że z ich usług korzystają nawet managerowie m.in. Formuły 1 i Ubera.

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Hołowczyc bez prawa jazdy. Jechał za szybko

Jak kupić prawo jazdy?

Portal Brd24.pl postanowił przeprowadzić prowokację dziennikarską. Zadzwonili do wspomnianej firmy, a rozmowę opublikowali w internecie.

W Polsce można również zdobyć prawo jazdy nielegalnie za opłatą z różnych źródeł. Już w 2011 roku serwis wiadomosci.onet.pl napisał o mężczyźnie, który w internecie oferował kupienie prawa jazdy wszystkich kategorii bez egzaminów. Trafił do więzienia na 8 lat.

Dziennikpolski24.pl ostrzegał, że lewe prawo jazdy można dostać za kilkaset złotych. Taką działalnością zajmują się nawet osoby związane ze szkołami jazdy. Mają nawet sposoby na ustawienie egzaminu, kamery i losowania.

ZOBACZ TEŻ: Nowy znak drogowy. Surowe kary za nieprzestrzeganie

Ukraińskie prawo jazdy w Polsce:

Zagłosuj

Czy posiadasz prawo jazdy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze