"Gdy dostaliśmy pismo, byliśmy w szoku". Urząd wzywa do siebie nowożeńców

Magdalena Barszczak
15.02.2018  13:16
Urząd Skarbowy prześwietla nowożeńców. Pyta o koszty ślubu i wesela
Urząd Skarbowy prześwietla nowożeńców. Pyta o koszty ślubu i wesela Fot: Pixabay.com

Takiego "zaproszenia" nie wolno ignorować.

Skarbówka w Ostrowcu Świętokrzyskim wzywa do siebie nowożeńców, którzy brali ślub w 2016 roku. Urzędnicy chcą zadać małżonkom kilka pytań dotyczących kosztów wesela - donosi ostrowiecka.pl. Odmowa zeznań może słono kosztować.

Pracowników Ostrowieckiego Urzędu Skarbowego interesuje liczba gości na imprezie i jej koszt. Pytają, jaka była cena usług fotografa i za ile wystąpiła orkiestra. Z relacji wezwanych wynika, że jeżeli nie stawią się w urzędzie, czeka ich kara w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Gdy dostaliśmy pismo, byliśmy w szoku, od wesela minęło 1,5 roku. Nie mamy umów, bo je wyrzuciliśmy. Nie pamiętam dokładnie liczby gości. Uważam, że jest to nękanie nas. Planujemy teraz chrzciny. Też będą nas z nich przepytywać? - denerwował się jeden z rozmówców "Gazety Ostrowieckiej". 

Mieszkańcy miasta nie kryją swojego zdziwienia. Wiele małżeństw nie pamięta szczegółów swojego wesela. Ale i na to urzędnicy mają sposób. 

Nie wiem czy się bać, ale moi znajomi już tam byli i mówią, że nie była to przyjemna rozmowa, a na to, jak o czymś nie pamiętali, pokazywano im zdjęcia z uroczystości weselnych z mediów społecznościowych, aby rozjaśnić wspomnienia – opowiadał inny mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.

Urząd Skarbowy prześwietla nowożeńców. Pytają o koszty wesela
Urząd Skarbowy prześwietla nowożeńców. Pytają o koszty wesela Fot: Pixabay.com

"Informacje są dobrowolne" 

Urząd zaznacza, że materiał zebrany w trakcie kontroli to "informacje dobrowolnie udzielane przez nowożeńców”. Wezwania młodych małżeństw mają być związane z kontrolą podatkową, jaką skarbówka prowadzi wobec jednego z podmiotów z tej branży.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczące różnego typu działalności, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych – wyjaśnia Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. (ostrowiecka.pl)

W internecie zawrzało. Niektórzy są zszokowani nagonką na "niewinnych ludzi", inni twierdzą, że działanie urzędu jest słuszne.

Informacje dobrowolnie udzielane, ale za niestawienie się 2,5 tys. kary? - zauważyła Izabella. (Facebook.com/tygodnikwprost)

Urząd skarbowy niech się weźmie za księży, bo teraz kasują chrzty, komunie, wesela, pochówki - oburzała się Halinka.(Facebook.com/PiSnaksiezyc)

Zaczęli walkę z czarnym rynkiem, może i dobrze - napisała Marta. (Facebook.com/finansewppl)

Urząd dodaje, że wszystkie zeznania objęte są tajemnicą skarbową.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Zagłosuj

Jesteś mężem/żoną?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze