Uwaga na fałszywy sklep internetowy! Zamówienie może źle się skończyć

Wojciech Kozicki
31.08.2018  09:43
sklep internetowy oszustwo
sklep internetowy oszustwo Fot: Pixabay.com

Reklamy w dużych portalach, pozytywne opinie klientów i...

Sklepy internetowe z ubraniami i zakupy w sieci nie zawsze są bezpieczne. Przekonała się o tym czytelniczka, która napisała do Wirtualnej Polski (dziejesie.wp.pl). Ostrzega przed sklepem internetowym modimoda.pl.

Modimoda.pl, modi4moda.pl

Sara wyznała, że reklamę sklepu zobaczyła w dużym portalu. Nic nie wzbudziło jej podejrzeń, a do zakupów zachęciły ją niskie ceny. Kilka rzeczy za 100 złotych (pięć bluzek, pięć sukienek i zegarek) – nie potrafiła się oprzeć. 11 lipca złożyła zamówienie, zapłaciła, ale kontakt ze sklepem internetowym się urwał.

31 lipca otrzymała wiadomość, że modimoda.pl, nie istnieje. Zmienia się w modi4moda.pl. Nic to jednak nie zmieniło, realizacja zamówienia „umarła”.

Wirtualna Polska apeluje, bo dokładnie sprawdzać sklepy internetowe przed dokonaniem zakupu. W tym przypadku podejrzane było nazwisko właściciela. Cudzoziemiec w miesiąc założył 10 firm. Trzeba też uważać na podejrzanie niskie ceny.

Sara nie zgłosiła sprawy na policję. Nie chce kłopotów i formalności. Tymczasem funkcjonariusze są bezradni, gdy oszukani klienci nie zgłaszają podejrzanych sklepów internetowych.

Sklepy internetowe - oszustwa w sieci, opinie

Co zrobić, gdy padniemy ofiarą oszustwa internetowego? Zaufanatrzeciastrona.pl sugeruje, by jak  najszybciej zadzwonić do banku i anulować przelew. W przypadku karty kredytowej jest to procedura „chargeback”. Zwraca uwagę, że powinno się składać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na policji. Im więcej będzie zgłoszeń, tym działania policji będą skuteczniejsze. Wciąż jednak szanse na odzyskanie pieniędzy są niskie.

Money.pl pisze, że oszustwa internetowe stały się prawdziwą plagą, a przestępcy są coraz lepiej zorganizowani. Korzystają ze słupów do wypłaty pieniędzy, kupują pozytywne komentarze, itd. Z jednego fikcyjnego sklepu oszust może zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Później szybko zmienia jego nazwę i biznes się kręci.

ZOBACZ TEŻ: Promocja i bony w Biedronce? to może być oszustwo

Zagłosuj

Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa w internecie?

Liczba głosów:

Zakupy w internecie - Mamiko została oszukana

Przeczytaj więcej
Komentarze