Uwaga na trąby wodne nad Bałtykiem. "Pierwszy raz widzę coś takiego"

Magdalena Kulej
28.08.2018  13:43
Trąba wodna
Trąba wodna Fot: youtube.com/anthraxamwzxx

Internauci udostępniają niesamowite nagrania.

Ostatnie dni sierpnia obfitują w pogodowe niespodzianki. Najpierw nagłe i drastyczne załamanie pogody, teraz stopniowy powrót cieplejszej aury. Gwałtownie jest zwłaszcza na północy, a mieszkańcy i turyści przebywający nad Bałtykiem zaczęli donosić o ciekawym zjawisku – tzw. trąbach wodnych.

Jak donosi TVN Meteo, jedną z trąb wodnych zaobserwowano we wtorek na plaży w Kołobrzegu, gdzie wirujący lej dotknął powierzchni morza.

Pierwszy raz widzę coś takiego. To niesamowite - powiedział w rozmowie z reporterami TVN Meteo pan Kamil, który podzielił się ze stacją swoim nagraniem.

Jak wyjaśnia synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, trąba wodna jest znacznie słabsza od trąby powietrznej i nie ma się czego obawiać.

Jest w dużym stopniu przezroczysta i w początkowej fazie można ją zauważyć tylko dzięki śladowi, jaki zostawia na powierzchni wody. Trąby wodne nie należą do rzadkości, ale większość rozpada się przy dojściu do lądu – czytamy na TVN Meteo.

Pan Kamil nie był pierwszym świadkiem szalejącej w pobliżu plaży trąby wodnej, o czym świadczą nagrania udostępniane przez internautów. A tak ciekawych filmów będzie więcej, bo druga połowa sierpnia i wrzesień to sezon na morskie tornada

ZOBACZ TEŻ: Ogniste tornado. Strażacy walczyli z niebezpiecznym zjawiskiem

Trąba wodna w Polsce

Przeczytaj więcej
Komentarze