Psy i koty w niebezpieczeństwie. Ktoś podrzuca zabójcze mięso w Polsce

Wojciech Kozicki
27.06.2018  10:45
kiełbasa psy koty mięso gwoździe trutka.
kiełbasa psy koty mięso gwoździe trutka. Fot: Facebook.com/Spotted Lublin

To już prawdziwa plaga. W całym kraju zwyrodnialcy próbują truć i okaleczać zwierzęta.

Ostrzeżenie, wasze psy i koty są w niebezpieczeństwie. W kraju po raz kolejny ktoś rozrzuca mięso z "wkładką".

Tym razem ktoś chce pozbyć się czworonogów w Lublinie. Sprawę nagłośniło Spotted Lublin i czytelniczka Monika. Twierdzi, że na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Kraśnickiej na Konstantynowie znalazła kiełbasę z kawałkami metalu.

Czytelniczka zwróciła uwagę, że na tym terenie sporo osób spaceruje z psami. Wcześniej spotkała się z podobnymi przypadkami na wybiegu dla psów między Czubami, a LSM.

Monika w ostatniej chwili zabrała kiełbasę, którą wywęszył jej owczarek. W mięsie znalazła trutkę i gwoździe. Była już nadgryziona, więc jakiś pies być może ucierpiał.

ZOBACZ TEŻ: Dieta BARF dla psa i kota - wpływ na zdrowie. Może zabić?

To prawdziwa plaga w całej Polsce. Fundacja Mikropsy sugeruje, by psy na spacerach miały kagańce, bo to może je uratować przed zjedzeniem zabójczego ‘smakołyku”. W 2017 roku kiełbasę z gwoździami znaleziono w Szczecinie na Gumieńcach. Na ulicy Kazimierskiej zauważono porozrzucane mięso z kawałkami metalu. Policja podejrzewa, że ktoś chciał się zemścić na zwierzętach za zanieczyszczanie terenu przy klatce schodowej. 

Również w 2017 roku serwis wawalove.wp.pl ostrzegał właścicieli psów, że ktoś rozrzucał na warszawskiej ochocie mięso z kawałkami metalu. W mediach społecznościowych internauci nagłośnili wiele takich przypadków.

ZOBACZ TEŻ: Psy mądrzejsze od kotów? Zagadka rozwiązana

Kiełbasa z gwoździami i igłami

Jak podaje onet.pl, w 2017 roku pod Warszawą koło Starych Babic 28-letnia Kamila B. podrzuciła psu sąsiadki kiełbasę z gwoździami i szpilkami krawieckimi. Zwierzę udało się uratować przez szybkie wywołanie torsji, a kobietą zajęła się policja. Groziła jej wówczas kara za za znęcanie się  ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem.

ZOBACZ TEŻ: Podejrzane mięso w chińskim barze w Polsce i zwłoki psa

Zagłosuj

Wolisz psy czy koty?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze