Ilu imigrantów zmieści się w betoniarce? Straż graniczna też nie mogła uwierzyć

Mateusz Patyk
15.02.2018  15:07
ciężarówka z cysterną na cement
ciężarówka z cysterną na cement Fot: CEN/East News

Ich kryjówkę odkryto dzięki prześwietleniu całej cysterny.

Zdjęcia rentgenowskie pokazują sylwetki 22 osób tłoczących się we wnętrzu silonaczepy. Tak wygląda jeden z udaremnionych przemytów imigrantów przez granicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak podaje serwis english.alarabiya.net, znaleziskiem pochwalili się funkcjonariusze Federalnego Urzędu Celnego w Szardży.

Strażnicy użyli do tego celu specjalnej technologii polegającej na wykonywaniu zdjęć termicznych całym ciężarówkom, aby wychwycić wszelkie nieprzepisowe ładunki lub „pasażerów na gapę”. 21 Azjatów i 1 kobieta z Afryki liczyli na to, że grube metalowe ściany zbiornika na cement uchronią ich przed dekonspiracją. Jak widać na fotografiach, ten plan nie wypalił.

Dostaliśmy cynk, że nastąpi próba nielegalnego przemycenia niezidentyfikowanej liczby „infiltratorów” (red. - określenie imigrantów w krajach arabskich) do kraju. Imigranci zostali wyprowadzeni z bębna ciężarówki jeden po drugim, a następnie aresztowani i przewiezieni na policję w celu przesłuchania - poinformował komisarz Ali bin Subaih Al Kabbi, kierownik Federalnego Urzędu Celnego. (East News) 

Przechwytywanie nielegalnych imigrantów staje się coraz częstsze dzięki badaniu samochodów za pomocą obrazów termowizyjnych i zdjęciom rentgenowskim w ramach rutynowych kontroli na granicy. Prześwietlenia wykonane promieniami skanera uwidaczniają intruzów w okamgnieniu - na zdjęciu ich sylwetki świecą się wtedy na czerwono lub żółto, w odróżnieniu od „zimniejszego” i ciemnego tła.

Tak wyglądają „prześwietleni” imigranci na zdjęciach straży granicznej:

betoniarka z imigrantami
betoniarka z imigrantami Fot: CEN/East News
imigranci w betoniarce
imigranci w betoniarce Fot: CEN/East News

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Przeczytaj więcej
Komentarze