Policyjna interwencja w Polsce. Zatrzymany nie żyje

Wojciech Kozicki
16.08.2018  22:08
Policja zatrzymanie śmierć
Policja zatrzymanie śmierć Fot: East News/k_kapica_afk/Polska Press

"Wszystkie procedury zostały zachowane".

Wałbrzych, interwencja policji i śmierć. 34- latek był podejrzewany o popełnienie kilku przestępstw. Nastąpiło policyjne zatrzymanie, ale miało tragiczny finał.

Wszystko rozegrało się w nocy ze środy na czwartek. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży na stacji paliw przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Wkrótce zawiadomiono ich o dewastacji samochodów przy ul. Palisadowej. Doszło także do rozboju (pobicie, kradzież). Ustalono, że sprawcą mógł być ten sam mężczyzna.  

ZOBACZ TEŻ: Tortury na komendzie. 17 policjantów podejrzanych

Policyjne zatrzymanie na Podzamczu - kajdanki, gaz, pałka

Policyjny patrol namierzył go i zatrzymał na Podzamczu. Policjanci skuli agresywnego podejrzanego kajdankami. Znaleziono przy nim woreczek z białym proszkiem. Wałbrzyska policja informuje, że już wcześniej podejrzewano u niego odurzenie alkoholem lub zażycie środków psychoaktywnych.

Robił wszystko, aby nie dać się zatrzymać funkcjonariuszom, w tym naruszył ich nietykalność cielesną, a także próbował im wyrwać broń palną – informuje Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu sierż. szt. Marcin Świeży na stronie wałbrzyskiej policji.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, użyto pałki, lecz nie do bicia. Założono poszkodowanemu dźwignię na rękę. Użyto także gazu. Zdaniem rzecznika policji, wszystkie procedury zostały zachowane.

ZOBACZ TEŻ: Policjant poraził ciężarną kobietę prądem. Poroniła [WIDEO]

Nagle zatrzymany zaczął wymiotować i tracić oddech. Policjanci podjęli czynności resuscytacyjne, wkrótce zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego. Reanimacja miała trwać kilkadziesiąt minut, ale mężczyzna zmarł.

Czynności wyjaśniające prowadzą policjanci Grupy Dochodzeniowo-Śledczej pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu. Bezpośrednia przyczyna zgonu zostanie ustalona podczas sekcji zwłok.

ZOBACZ TEŻ: Policjanci użyli paralizatora. Zatrzymany nie żyje

Zagłosuj

Czy polscy policjanci są za brutalni?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze