Wałęsa za ostro o Lechu Kaczyńskim? „Trzeba być jeb*iętym”

Wojciech Kozicki
14.11.2018  13:25
Lech Wałęsa i kontrowersyjna wypowiedź o Kaczyńskich
Lech Wałęsa i kontrowersyjna wypowiedź o Kaczyńskich Fot: East News/WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa kontra pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Były prezydent i jego ostra wypowiedź wywołały oburzenie niektórych internautów. Stwierdził m.in., że to Kaczyński był odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

Lechowi Wałęsie wyraźnie nie spodobało się odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 listopada przed siedzibą Garnizonu Warszawa. Publikacja kontrowersyjnego mema i ostra wypowiedź na Facebooku nie wszystkim przypadły jednak do gustu.

Kontrowersyjny wpis został usunięty. W internecie nic jednak nie ginie.

Nie można zgodzić się i na to by bezczeszczone plan Piłsudskiego stawiając takiej miernocie pomnik, człowiekowi skazanemu, który jest odpowiedzialny choćby ze zajmowanego wtedy stanowiska za katastrofę Smoleńską – napisał Lech Wałęsa na swoim Facebooku (pisownia oryginalna).

Pojawiły się komentarze, że byłemu prezydentowi nie wypada publikować takich wypowiedzi. Pod udostępnionym postem z memem wyrazili swój sprzeciw.

Trzeba być zdrowo je*niętym, żeby coś takiego publikować – skomentował Krzysztof. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Czy tak znany człowiek powinien w dniu tak uroczystym publikować takie pomyje? Wstyd mi za pana – ubolewa Arkadiusz. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Laureat pokojowej nagrody Nobla – to zobowiązuje do podstawowej kultury osobistej – uważa Grzegorz. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Tego postu nie powinno dzisiaj być. Ludzie zginęli w katastrofie, szacunek – apeluje Tadeusz. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Głupota i pycha podążają przed upadkiem. Pan mówi o dzieleniu Polaków… na tym się pan zna… w takie święto takie wpisy… wstyd i hańba – napisał Daniel (facebook.com/Lech Wałęsa)

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Jak podaje „Super Express”, na uroczystości odsłonięcia pomnika pojawili się m.in. ministrowie, Marta Kaczyńska z dziećmi i partnerem oraz Jarosław Kaczyński. Brali w niej udział „w skupieniu i zadumie”.

Lech Wałęsa na Facebooku

Lech Wałęsa już wcześniej w postach na Facebooku wyrażał swoje niezadowolenie z „dobrej zmiany”. Uważa, że obecny rząd „niszczy państwo i sprawuje władzę kłamstwem”. Publikował też informacje na temat lotu do Smoleńska. 2 listopada napisał, że prezydent podjął ryzykowaną decyzję, więc „widać kto odpowiada za katastrofę”. Wcześniej stwierdził, że Polską rządzą ludzie „gorsi niż faszyści”, a PiS jest "gorsze niż stalinizm i hitleryzm". Groził, że z ich powodu w Polsce wybuchnie wojna domowa.

ZOBACZ TEŻ: Siostry Godlewskie zaśpiewały hymn Polski. Mogą iść do więzienia [WIDEO]

Lech Wałęsa szokuje na Facebooku
Lech Wałęsa szokuje na Facebooku Fot: Facebook.com
Lech Wałęsa i szokujący mem
Lech Wałęsa i szokujący mem Fot: Facebook.com
Przeczytaj więcej
Komentarze