Awantura w PKP Intercity. Zabrakło miejsca w Warsie

Wojciech Kozicki
29.01.2018  13:23
Awantura w PKP Intercity Wars
Awantura w PKP Intercity Wars Fot: Youtube.com/Bartosz Magazynier

Doszło do szarpaniny.

Pewien głodny pasażer podróżował pociągiem relacji Berlin-Warszawa. Jak podaje radiozet.pl, udał się do przepełnionego wagonu restauracyjnego. Nie było dla niego miejsca i musiał obejść się smakiem. Jego zdaniem niektóre osoby nie powinny tam wówczas przebywać. Na wyzwiskach się nie skończyło.

Ku*wa mać, siedzi tu całe chamstwo, które nie wykupiło miejscówek i jeszcze mają do mnie pretensje – krzyczał agresywny pasażer (youtube.com/Bartosz Magazynier).

Całe zajście nagrał i opublikował w sieci pan Bartosz. Na filmie widać jak wściekły mężczyzna obrażał innych pasażerów. Doszło do szarpaniny. Okazuje się jednak, że porywczy jegomość mógł mieć rację.

WARS

Klątwa Intercity

Według regulamin Warsu, podróżni mogą przebywać w wagonie restauracyjnym tylko w czasie konsumpcji. Jeśli niczego nie jedzą i nie piją, muszą udostępnić miejsce innym konsumentom. Pan Bartosz napisał pod filmem, że na stacji Poznań Główny często pasażerowie bez miejscówek rozsiadają się w wagonie restauracyjnym.

Wideo wywołało burzę w internecie. Zostało wyświetlone kilkadziesiąt tysięcy razy w serwisie youtube.com, lecz autor zdecydował się na jego usunięcie. 

PKP woli publikować słodkie foteczki wnętrz wagonów, niż zrobić porządek u siebie. Ciekawe czy da się z tego reklamacje zrobić - niemożność wykonania usługi czy coś - napisał Alex na fanpage'u PKP.

To jest problem systemowy - nagminny niestety. Ostatnio na trasie Przemyśl-Kraków było to samo. Koleś z panną kupili sobie herbatę i siedzieli przy stoliku do samego Krakowa. Powinien być zakaz zajmowania stolików bez numerka, który się otrzymuje od barmana - skomentował Tomasz na Facebooku.

Być może awantura to część klątwy Intercity, o której piszą internauci. 6 pociągów Pendolino z powodu awarii trafiło na bocznice, a 2 są w naprawie powypadkowej. W jednym z nich doszło także do inwazji wszy z powodu pasażerów na gapę. 

Awantura w Intercity Wars
Awantura w Intercity Wars Fot: Facebook.com

ZOBACZ WIDEO Z INCYDENTU W WARSIE:

Autor: Bartosz Magazynier

Instrukcja jak korzystać z Warsu:

Zagłosuj

Czy jadasz w Warsie podczas podróży?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze