Zamieszki w sieci supermarketów. Klienci walczyli o przeceniony produkt

Wojciech Kozicki
26.01.2018  10:48
Walki w sklepach we Francji o Nutellę
Walki w sklepach we Francji o Nutellę Fot: Dailymotion.com

Polała się krew.

Nie tylko w Polsce dochodzi do bitew, gdy pojawiają się promocje. Tym razem pięści poszły w ruch we Francji w sieci Intermarche. Iskrą zapalną był przeceniony krem z orzechów i czekolady. Jak podaje portal leprogres.fr, w Ostricourt musiała interweniować policja, by powstrzymać falę przemocy.

Zachowywali się jak dzikie zwierzęta. Kobiety szarpały się za włosy, jedna miała zakrwawione ręce – powiedział jeden z klientów supermarketu (leprogres.fr).

Dantejskie sceny z Intermarche nad Sekwaną przypominały polską bitwę o karpia i potyczki z Black Friday. Wystarczyło obniżyć cenę Nutelli o 70 procent, a ludzie przypuścili szturm na sklepy niczym horda zombie. Niektórzy stwierdzili najwyraźniej, że skoro mogą kupić przysmak za 1,4 euro, a nie za 4,50, to warto pójść na całość.

Francuzi lubią brązowe

Warto dodać, że Francuzi mają bzika na punkcie brązowego smarowidła. Kupują ok. 100 milionów słoików Nutelli rocznie. Dzięki promocji sieć Intermarche sprzedała w kilka godzin ilość produktu, który normalnie znikałby z półek miesiącami.

Dla koncernu Ferrero takie zainteresowanie Nutellą to dobra wiadomość. Jak podaje serwis reuters.com, w 2017 roku pojawiły się pogłoski, że włoska sieć handlowała COOP wycofała ją ze sprzedaży. Miała rzekomo zawierać składniki rakotwórcze.

Ferrero w wydanym oświadczeniu zapewniło, że słodki krem nie ma w składzie elementów kancerogennych i jest bezpieczny dla zdrowia. Jego składniki są w pełni zgodne z wymaganiami określonymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). 

Okazało się także, że to nie Nutella zniknęła z półek. Sieć wycofała produkty zawierające olej palmowy sprzedawane pod własną marką COOP. 

Zagłosuj

Która sklepowa bitwa jest twoją ulubioną?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze