Wielki wąż w Warszawie i policyjny pościg. "Gad nie mówi kim jest"

Wojciech Kozicki
06.09.2018  11:03
wąż warszawa boa dusiciel
wąż warszawa boa dusiciel Fot: Twitter.com/Policja Warszawa

Czy to legendarny "pyton znad Wisły"?

Pyton z Warszawy prawdopodobnie nadal grasuje nas Wisłą, chociaż poszukiwania prowadzi detektyw Krzysztof Rutkowski, a wizje na jego temat ma Krzysztof Jackowski. Pozostaje tylko czekać aż do akcji włączy się wróżbita Maciej. Tymczasem kolejne wielkie węże pojawiają się w Polsce. Czy to już inwazja jak z horroru?

Wąż w Warszawie

Warszawa, Wola. Jak podaje „Fakt”, boa dusiciel został zauważony ok. godziny 22:30 przez kobietę na osiedlu przy ulicy Gibalskiego. Zgłosiła na policji, że na nią polował. Policjanci wkroczyli do akcji i „wyruszyli w pościg” za pełznącym gadem.

ZOBACZ TEŻ: Wyjęli kobietę z żołądka węża [WIDEO +18]

Warszawska policja na Twitterze podała, że 1,5 metrowy wąż został schwytany. To boa dusiciel z gatunku tęczowych odmiany kolumbijskiej. Trafił do ośrodka dla węży przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Gad nie mówi kim jest, ale specjaliści z Eko Patrolu optują za przedstawicielem gatunku dusicieli – napisała warszawska policja na swoim Twitterze.

ZOBACZ TEŻ: Czy jesteś gotowy na atak pytona? [QUIZ]

Niebezpieczny wąż w Bełchatowie

We wrześniu w Polsce została znaleziona kolejna wylinka węża [WIDEO]. Kobieta zauważyła ją za szafą w mieszkaniu. Niebezpieczny wąż wciąż pozostaje na wolności. Może to być nawet 2-metrowy boa dusiciel. Trzeba mieć się na baczności, bo gad może dostać się do mieszkań.

Atak węża w Warszawie

W sierpniu straż miejska również złapała węża w Warszawie.  W centrum miasta przy ulicy Emilii Plater został schwytany wąż Eskulapa. Była to dość dramatyczna akcja, bo strażnik miejski został ukąszony.

ZOBACZ TEŻ: Czy wąż może zjeść człowieka? [WIDEO]

Zagłosuj

Czy uważasz, że pyton grasujący nad Wisłą faktycznie istnieje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze