Wąż znaleziony w piwnicy. Mieszkańcy bloku przerażeni

Magdalena Kulej
19.07.2018  22:17
Wąż znaleziony w piwnicy. Mieszkańcy bloku przerażeni
Wąż znaleziony w piwnicy. Mieszkańcy bloku przerażeni Fot: Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Właściciel będzie miał problemy.

Podczas gdy mieszkańcy Mazowsza od niemal 2 tygodni zadają pytanie: "gdzie jest pyton?", w kraju pojawia się coraz więcej egzotycznych zwierząt.

Wieści o kolejnym wężu dotarły w czwartek, 19 lipca, do policjantów z Jastrzębia-Zdroju na Górnym Śląsku. Gad miał znajdować się w piwnicy jednego z bloków przy ulicy 1 maja, o czym poinformowali zaniepokojeni mieszkańcy i spółdzielnia.

ZOBACZ TEŻ: Sensacyjne doniesienia w sprawie pytona z Warszawy. Pozował w erotycznej sesji? 

Wąż w piwnicy

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze faktycznie odkryli terrarium. A w nim 2-metrowego węża boa. Wąż został schwytany przez specjalistę zajmującego się egzotycznymi zwierzętami i przekazany do schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju.

Sprawa jest obecnie wyjaśniana i nie wiadomo jeszcze, jak długo gad przebywał w bloku. Hodowca musi się jednak liczyć z poważnymi konsekwencjami ukrywania swojego hobby w piwnicy, bo trzymanie boa w takich warunkach i naruszanie przepisów ustawy o ochronie przyrody zostanie potraktowane jako wykroczenie.

W międzyczasie na Podlasiu trwają poszukiwania niedźwiedzia brunatnego, który w pogoni za samicą wyemigrował z Litwy lub Białorusi. Z kolei na Roztoczu na wolności jest agresywny szympans, który uciekł z mini zoo.

45-505934
Zagłosuj

Co sądzisz o hodowli zwierząt egzotycznych w domu?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze