Sąd odebrał dzieci weganom. Dziewczynki były w strasznym stanie

Wojciech Kozicki
19.09.2018  15:17
weganie dieta dzieci
weganie dieta dzieci Fot: East News/Tobias Ott - tobiasott.de/Panther Media

Wychowywali je zgodnie z prawami natury.

Dieta wegańska dla dzieci w tym wypadku miała negatywny wpływ na zdrowie i mogła doprowadzić do tragedii. Sąd Okręgowy w Zamościu zdecydował, że 2 dziewczynki, które były żywione prawie wyłącznie warzywami owocami, muszą zostać odebrane rodzicom.

Wychowanie dziecka zgodnie z naturą

Jak podaje „Wirtualna Polska”, rodzice wychowywali córki zgodnie z prawami natury. Nie chodziły do lekarza, tylko do znachorki. Nie były również szczepione. 7-latka była na poziomie rozwoju 3-letniego dziecka i miała nawet problemy z mówieniem. U drugiej dziewczynki wystąpiły problemy kardiologiczne mi konieczna była operacja.

Dziewczynki chodziły brudne, mimo chorób, przeziębień nie otrzymywały właściwych leków. Rodzice leczyli je ziołami, które sami zbierali lub otrzymywali od znachorki. Do szkoły przychodziły głodne i chore – powiedziała pracownica opieki społecznej. (wiadomosci.wp.pl)

Opieka społeczna

Sprawą zajęła się opieka społeczna, ponieważ dzieci opuszczały lekcje w szkole pod Zamościem, do której uczęszczały. Co więcej, okazało się, że ich matka od kilku lat była pod nadzorem kuratora sądowego z powodu zaniedbywania dzieci.

Dzieci trafią do ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Sprawą zajmie się sąd rejonowy w Hrubieszowie.

ZOBACZ TEŻ: Weganizm miał wyleczyć ją z raka. Nie żyje

Zagłosuj

Czy jesz mięso?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze